Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Fotografka dokázala neuvěřitelné! Vyfotila miminko s placentou. Jak se vám líbí? Foto uvnitř článku

Harper už po přestřižení pupeční šňůry.
Zdroj: twitter.com
Placenta není něco, co si budete vyhledávat na internetu a prohlížet po nocích. Spousta lidí ji nikdy ani neviděla. Australské fotografce Emmě Jean Nolan se ale podařilo něco neuvěřitelného. Vyfotila novorozenou holčičku Harper s její placentou, která je stále připojena k jejímu tělíčku. Fotku pojmenovala „Láska s pupeční šňůrou“.

Fotografka se nebojí vyfotit i tak citlivé fotky jako malou Harper spojenou s pupeční šňůrou. I přes to, že pupeční šňůra se většinou hned po porodu přestřihne. Miminko je čisté, umyté a nevypadá, jako by se zrovna narodilo. Vedle něj leží placenta v celé své kráse. Jak se vám líbí?

V maorské kultuře na Novém Zélandu má placenta duchovní význam. Pupeční šňůra je vlastně spojení s matkou a novorozencem, a to je posvátné. Na počest tohoto spojení bude placenta Harper symbolicky pohřbena pod významný strom na Novém Zélandu do země.

„Chtěla jsem lidem ukázat, jak vypadá placenta. Většina z nich nikdy neviděla, jak je dítě k placentě připojené,“ řekla fotografka Nolan. „Placenta není nic, co by bylo nějakým způsobem oceňováno. Většinou je to zlikvidováno, ignorováno a považováno za nechutné. Nicméně bez placenty by nikdo z nás nežil,“ dodává.

Související články

Další články