V Itálii, tam se dějí věci. Dvacetileté Italce hrozí kriminál kvůli tomu, že se rozhodla dát policistovi v helmě pusinku.

Nina de Chiffre v listopadu tohoto roku protestovala v Turíně proti výstavbě rychlostní tratě TAV. Demonstraci měli rozehnat policisté v ochranných vestách a helmách. S těmi si chtěla Nina poradit po svém. A tak k jednomu přistoupila a vlepila mu pusu na plexisklo. Fotografie, kterou v ten okamžik někdo pořídil, obletěla svět. A rozhněvala generálního tajemníka Unie italských policistů Franka Maccariho. Ten dívku, která chtěla rozdávat lásku, obvinil ze sexuálního násilí a útoku na veřejného činitele.

„Dnes je demonstrace svatým právem, ale když překročí hranici práva, nemůže zde existovat žádná benevolence!“ nechal se slyšet pohoršený Maccari.

„Chtěla jsem si z něho udělat legraci a myslím, že se mi to podařilo,“ uvedla dvacetiletá Nina, za kterou stojí široká veřejnost i média.

A jak vlastně reagoval políbený policista? Nijak. „Když mám na sobě uniformu, reprezentuji policii a nesmím na provokace reagovat. Důležité je, že demonstrace proběhla bez jakýchkoli problémů,“ prohlásil trochu suše opusinkovaný Salvatore Piccione.