Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

FOTOGALERIE HRŮZY: Máte rádi sex bez kondomu? Tohle se může stát i vám!

Pokud se vám začnou dělat na těle boláky, může být pozdě…
Zdroj: oficiální zdroj
+ Další 3 fotografie
Pokud si myslíte, že při nechráněném sexu vám hrozí jen AIDS, tak se krutě mýlíte. Je tu také syfilis. A když se podíváte na obrázky v naší fotogalerii, tak vám dojde jedno - náhodný sex bez kondomu je fakt šílenství.

Své o tom ví také osmatřicetiletý muž, který se před několika měsíci nakazil syfilidou. Nejdříve se mu na těle objevily malé boláky, kterých si v podstatě ani nevšiml. Jenže po dvou týdnech se sám sebe zděsil, protože se z nich staly obrovské a bolestivé kožní vředy.

Ano, tohle může potkat každého, kdo si rád zasouloží bez kondomu. Fotografie onoho muže uveřejnil zdravotnický magazín Lancet a najdete je v naší fotogalerii. Pozor, není to hezký pohled.

Syfilis je pohlavně přenosnou infekcí způsobovanou bakterií Treponema pallidum z kmene spirochét. Pokud je nemoc rozpoznána včas, stačí na ni antibiotika. Pokud se ale objeví vředy, čeká vás náročné léčení.

Muž z našeho příběhu se vytrestal sám. V první fázi se totiž bál jít za lékařem. Jenže kromě boláků začaly jeho tělo sužovat vysoké horečky. Když dorazil k lékaři, tak přiznal, že měl několikrát nechráněný pohlavní styk. Takže je velmi pravděpodobné, že nakazil další lidi.

Neléčená syfilis vygraduje tak, že poškodí váš mozek, nervy, oči, srdce, cévy, játra, kosti a klouby. Pak přichází smrt.

V první fázi se vám na genitálu (nebo ústech) vytvoří tvrdý strup – říká se mu odborně šankr. Ve druhé fázi se začnou boláky tvořit po celém těle. K dalším symptomům můžeme zařadit horečku, bolest v krku, malátnost, úbytek váhy, vypadávání vlasů a bolesti hlavy.

Pak přichází latentní stádium, kdy se zdá, že nemoc zmizela. Je to ale jen zdání. Pak následuje třetí fáze. Terciární syfilis se může objevit přibližně po 3 až 15 letech od počáteční infekce. Pokud není syfilis léčena, má v 8 až 58 % procentech případů za následek úmrtí, přičemž vyšší úmrtnost je u mužů.

Podle Světové zdravotnické organizace se ročně syfilidou, kapavkou nebo chlamydiemi nakazí 498 milionů lidí ve věku 15 až 49 let. Až uvidíte někde v klubu pěknou holku (nebo kluka), tak si na to vzpomeňte.

Související články

Další články