Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Fotoarchiv českého miliardáře otevřen: Tyhle snímky ukazují, že Miloš Zeman nemluvil na policii pravdu

Fotoarchiv českého miliardáře otevřen: Tyhle snímky ukazují, že Miloš Zeman nemluvil na policii pravdu
Zdroj: Jak se těží miliarda
+ Další fotografie
Antonín Koláček patří mezi nejbohatší Čechy. Miliardy korun vydělal na prodeji Mostecké uhelné společnosti (MUS), kterou před tím zprivatizoval se svými obchodními partnery. Nyní o celém příběhu Mostecké uhelné vyšla kniha od novináře Luboše Xavera Veselého nazvaná Jak se těží miliardy?

Jejímu autorovi poskytl Koláček nebývale otevřený rozhovor, ve kterém několikrát vzpomíná na tehdejšího premiéra Miloše Zemana Ten prý mu například na jednom setkání nalil becherovku... Ovšem Koláčkovu plnou skleničku si za chvíli Zeman vzal zpátky a sám ji vypil. Stejně tak učinil i u dalších členů návštěvy.

V knize je také přepis toho, co Zeman vypověděl na policii v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti.

Při výslechu Zeman tvrdil, že se s Koláčkem v minulosti viděl asi jednou. Uvedl, že si pamatuje jen to, že Koláček je praktikující buddhista. Těch prý je v Česku málo.

Jenže autorovi knihy se podařilo získat unikátní fotografie z Koláčkova soukromého archivu. A na nich je vidět, že se Zeman s Koláčkem potkali minimálně dvakrát. A vždy se k sobě chovali nadmíru přátelsky. Miloši, ty jsi policistům neříkal pravdu!

Koláček se v knize zajímavě rozpovídal i o dalších lidech a okolnostech svého podnikatelského života. A mnozí z toho určitě mít radost nebudou. Ukázku z knihy, kde miliardář mluví obrovské korupci, vám na eXtra.cz přineseme v dalších dnech.

Související články

Další články