Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Foto hrůzy: Uvnitř ostravského bytu hořeli lidé, řada zraněných

Foto hrůzy: Uvnitř ostravského bytu hořeli lidé, řada zraněných
Zdroj: HZS Moravskoslezský kraj
+ Další 2 fotografie
Galerie
Moravskoslezští hasiči zveřejnili první fotografie bytu v Ostravě-Hrabůvce, který ve středu brzy ráno vyletěl do vzduchu. Záchranáři na místě ošetřili šest lidí. Příčina výbuchu zatím stále není známá.

Podle hasičů začalo hořet kolem 03:00 ve zvýšeném přízemí. "Hořet začalo zřejmě po výbuchu, měli jsme to tak i hlášené, požár byl pod kontrolou rychle, oficiální likvidace byla ve 04:52," řekl ČTK operační důstojník moravskoslezských hasičů Ivan Marek. Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla na místě zasahovalo pět zdravotnických týmů. „Záchranáři ošetřili v souvislosti s událostí celkem šest osob. Dalších několik desítek obyvatel domu, kteří neutrpěli žádné postižení, zdravotníci prohlédli," uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Dnešní ranní exploze a požár v pětipatrovém domě si nevyžádaly žádnou oběť. Zraněno ale bylo šest lidí, přičemž nejhůře na tom byl sedmatřicetiletý muž, kterého v kritickém stavu převezli do Fakultní nemocnice Ostrava. Utrpěl popáleniny na více než polovině těla. „Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty a převést na přístrojem řízenou ventilaci," řekl mluvčí.

Záchranáři ošetřili také dalších pět lidí ve věku od 60 do 86 let. Podle mluvčího Humpla jednoho člověka museli záchranáři následně transportovat do nemocnice pro intoxikaci kouřem. Ostatní obyvatelé prý jevili známky akutní stresové reakce.

Na fotografie bytového domu po hrozivé explozi se můžete podívat v galerii.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy