Z těchto fotek vám ztuhne krev v žilách! Ukrajinský útulek s názvem Friend se stará i o stovky postižených psů, kteří doufají, že se jich ujme nová rodina.

Útulek se nachází cca 800 km od Kyjeva ve městě Dněpropetrovsk. Založila ho matka samoživitelka Marina Bolokhovets (34). Nyní je v útulku kolem 300 psů a desítky dalších postižených zvířat.

Marina se stará o týraná zvířata s přeraženou páteří, rakovinou, zlomeninami a snaží se je vyléčit. Na tuto zdravotní pomoc ale potřebuje peníze a také dostatečnou pozornost společnosti. Adopce často pochází z Evropy. A to převážně z Česka, Německa, Slovenska a Rakouska.

Převoz probíhá tak, že Marina vybrané psy naloží do auta a veze je z Ukrajiny do nového domova. Psi jsou dováženi očipovaní s pet pasem a očkovacím průkazem.

Jedna naše čtenářka takto adoptovala pejska, kterého se pokusily jisté zrůdy stáhnout z kůže. Teď má doma nejlepšího hlídače a miláčka.

Více informací se dozvíte z oficiálních stránek útulku Friend nebo na jejich facebookových stránkách.

Jestli máte zájem zvířatům pomoci i finančně, můžete přispět libovolnou částkou na transparentní účet více zde. Pomůže i zdánlivě minimální částka.