Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Fotka, ze které vás zamrazí: Tihle 3 velikáni už nejsou mezi námi

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
vzpomínka
Do hudebního nebe odešel uznávaný a všestranný hudebník Ladislav Štaidl (†75), který se dlouhou dobu potýkal se zdravotními problémy a za sebou zanechal velkou uměleckou stopu. Hudební velikán byl dlouholetý kapelník a kamarád Karla Gotta (†80), kterému složil spoustu hitů. Později se jim podařilo získat spolupráci s uznávaným skladatelem Karlem Svobodou (†68) a společně v Česku vytvořili nezapomenutelný odkaz.

Smutná zpráva o smrti hudebního velikána Ladislava Štaidla zarmoutila celé Česko. Legendární hudebník měl společně s uznávaným skladatelem Karlem Svobodou největší podíl na úspěchu zpěváka Karla Gotta, kterému složili spoustu písní. A stala se tak z nich nerozlučná trojice velkých jmen a úspěchů.

Karel Svoboda (†68)

Do hudebního nebe jako první odešel 28. ledna 2007 uznávaný skladatel Karel Svoboda, který skládal hity pro uznávané umělce jako jsou Waldemar Matuška, Hana Zagorová, Dalibor Janda (67) nebo Karel Gott.

Československý a český skladatel filmové, televizní, populární a muzikálové hudby Karel Svoboda byl v roce 2007 nalezen mrtvý na své zahradě v Jevanech a dle policie šlo o sebevraždu.

Karel Gott (†80)

Legendární zpěvák Karel Gott a držitel dvaačtyřiceti Zlatých slavíků zemřel ve věku osmdesáti let 1. října 2019 před půlnocí v Praze. Příčinou jeho úmrtí byl oslabený imunitní systém, který už se nezvládl poprat s nemocí. Před smrtí statečně bojoval s akutní leukémií. Mezi jeho nejznámější hity patří skladby Trezor, Lady Karneval nebo Kávu si osladím. Karel Gott po sobě zanechal čtyři dcery.

Související články

Další články