Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Fotka z Česka dojala svět: Adámek (11) měl strach, zubař udělal něco úžasného!

Zdroj: Facebook
Dojemná fotka
V českých nemocnicích nevídané gesto předvedl zubař Jiří Ryšánek z jihočeské Nové Bystřice. Se svou manželkou se oblékli do kostýmů pandy a tygříka, aby se malý Adámek (11), který trpí autismem, nebál dentálního zákroku. Až neuvěřitelná míra empatie dojala i za hranicemi naší země.

Ví to úplně každý, kdo se kdy s nějakým autistou setkal. Obzvlášť děti zkrátka určité situace nezvládají, pokud okolnosti neodpovídají jejich představám. Stejně to měl Adámek (11), trpící autismem, se zákrokem u zubaře

Není pochyb, že v mnohých ordinacích by se s chlapcem nemazali a bylo by to pro něj velké utrpení. Zubař Jiří Ryšánek z Nové Bystřice je ale obdivuhodným důkazem, že empatie v českém lékařství existuje.

S manželkou se totiž převlékli do kostýmů pandy a tygříka, aby se Adámek nebál. Na dojemné okamžiky upozornila na Facebooku organizace, která pořádá letní tábory pro autistické děti. "Pecka, tohle je důkaz, že to jde. Jen se musí chtít a mít srdce na svém místě," píše se u fotky.

"Adam by klasický zákrok jinak nebyl schopen podstoupit, nebo s velkými obtížemi. Z obrázku je patrno, jak je Adam v pohodě - už po zákroku. Děkujeme Ryšánkovým a přejeme si více takových lékařů pro 'naše' děti," stálo ještě v příspěvku, který nasbíral už 5 tisíc lajků a přes 2 a půl tisíce lidí ho sdílelo.

Snímek zubaře se spokojeným Adámkem dojímá natolik, že si ho všimli i v zahraničí. Napsal o něm třeba portál, který informuje turisty o dění v Česku. Nezbývá než panu zubaři také vyseknout poklonu a dodat: Jen tak dál!

Související články

Další články