Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Fotka muslimek v tradičních oděvech pobouřila zákazníky: Aquapark v Chomutově se omluvil za pochybení

Zákazníci reagovali velice ostře.
Zdroj: facebook
Vlnu kritiky vyvolala fotografie dvou muslimských žen v chomutovském aquaparku Aquasvět. Byly vyfoceny v tradičních muslimských oděvech v prostorách, kam je vstup povolen pouze v plavkách. Vedení aquaparku se rozzlobeným návštěvníkům omluvilo.

Fotografie dvou bosých muslimských žen, které si nesou svačinku z občerstvení v areálu krytého bazénu se objevila na oficiální facebookové stránce městské společnosti Kultura a sport Chomutov, kam spadá právě Aquasvět.

„Oblečené tam nemají co dělat. Byla jsem svědkem, jak plavčík poslal ven kluka v delších kraťasech a tyhle chodící stany jsou ok?“ píše rozzlobená žena na Facebooku. Podobných komentářů v příspěvku lze najít desítky.

Vedení Aquasvěta se zákazníkům omluvilo. „Došlo k pochybení, přiznali jsme to. Na druhou stranu ty ženy slíbily, že se budou pohybovat pouze v rámci bufetu. Neměly na sobě ani ty burkiny. Měly normální oděv z látky,“ řekla mluvčí Aquasvěta Věra Fryčová exkluzivně pro eXtra.cz

„Na druhou stranu nevím, jak to bude dál. Já tam také chodím na kontroly oblečená, stejně tak jako když si někdo zapomene něco na bazénu, tak ho tam pustíme oblečeného,“ zakončila Fryčová.

Provozní řád praví, že v prostorách bazénu se mohou zákazníci pohybovat pouze v plavkách nebo v plaveckém úboru, jinak bude vykázán. Není to poprvé, co se za poslední dobu stalo něco takového. Nedávno se v aquaparku v Čestlicích koupaly muslimky v tradičních plavkách zvaných burkiny. Psali jsme ZDE.

Česko začalo debatovat, jestli mají muslimky právo tyto plavky nosit do českých bazénů. Někde platí striktní zákaz, někde je vedení bazénů tolerantnější.

Související články

Další články