Fotografka Diana Kim se už od roku 2003 zaměřuje především na portréty bezdomovců. Jednoho dne před třemi lety ji ale čekal opravdu nečekaný objev. V jednom z lidí bez domova totiž poznala svého ztraceného otce!

Muž se dříve živil také jako fotograf a společně s Kim a její matkou pobýval na ostrově Maui. Poté, co se manželé rozvedli, rozešly se i cesty dcery s otcem.

Kim neměla tušení, kde je mu konec, a proto byla vskutku šokovaná, když na něho jednou narazila v ulicích Honolulu. V otrhaném oblečení se tam krčil ve stínu odpadkového koše.

Nebyla to ale jenom jeho tíživá životní situace, která jí kazila radost z nečekaného shledání. Muž byl také ve velmi špatném psychickém stavu a kvůli neléčené schizofrenii svou dceru mnohdy ani nepoznával.

K duševní poruše se později přidal také infarkt a musel být hospitalizovaný v nemocnici. Od té chvíle to s ním ale šlo už k lepšímu.

Začal znovu brát léky, s Dianou je nyní v častém kontaktu a snaží se najít práci na částečný úvazek. Po dlouhé době do svých rukou také opět dostal fotoaparát.

„Dala jsem mu svůj starý foťák v naději, že v něm opět vzbudím jeho zájem pro fotografování a bude mít pro co žít. Život sám je dar. Jsem tak vděčná, že ho vidím naživu a v lepším stavu. Vážím si toho, co je mezi námi právě teď,“ uzavírá Kim.