Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Fotbalový výlet se jim prodražil: Češi dostali za koupání v Benátkách tučnou pokutu

Zdroj: archiv
pohoršování
Tento výlet do Itálie se dvěma českým fotbalovým fanouškům opravdu prodražil. Cestu na úterní zápas Slavie Praha vs. Inter Milán si dvojice z Česka chtěla zpříjemnit návštěvou Benátek. Jelikož bylo v Itálii v pondělí horko, Češi se rozhodli skočit přímo do kanálu, kde se běžně plaví jenom turisté na gondolách. Za to vyfasovali od policie tučnou pokutu.

Přibližně 3000 eur, což je v přepočtu téměř 80 tisíc korun, musí zaplatit dva Češi, kteří se chtěli zchladit přímo v centru Benátek, navíc úplně nazí. Informuje o tom německá zpravodajská agentura DPA. Italská policie je tak potrestala za vzbuzování veřejného pohoršování a dala tím najevo jak může „špatné chování vyjít turisty v Itálii draho“.

Podle tamních médií šlo o fanoušky Slavie Praha, kteří se zastavili v Benátkách cestou na úterní zápas Ligy mistrů v Miláně. Policejní hlídka na motorovém člunu si jich všimla pozdě večer u kanálu v blízkosti slavného náměstí svatého Marka. Češi prý dělali hluk a snažili se upoutat pozornost kolemjdoucích. Nazí Češi se bránili argumentem, že je mimořádné horko. Policisté je však donutili obléct a odvezli je na policejní stanici.

Tento případ není jediným, kdy italští policisté rozdávali v historických městech tučné pokuty za špatné chování. V červenci museli žena a muž zaplatit tisíc eur za to, že si na jednom z benátských mostů sami vařili kávu. V Římě zase zaplatil pokutu 500 eur muž, který vstoupil do Fontány di Trevi oblečený za starořímského senátora.

Související články

Další články