Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Fotbalový svět v šoku: Náhle zemřel reprezentant Černé Hory Matija Šarkič, bylo mu 26 let

Zemřel Matija Šarkič
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
Tragédie

Celý fotbalový svět je v šoku ze zdrcující zprávy. Ve věku pouhých šestadvaceti let náhle zemřel fotbalový brankář Matija Šarkič, který ještě minulou středu odchytal za Černou Horu přípravný zápas proti Belgii. O jeho úmrtí dnes informoval na síti X druholigový anglický klub Millwall, v němž v uplynulé sezóně působil jako brankářská jednička. 

V pátek večer odstartovalo očekávané Euro 2024, avšak fotbaloví fanoušci se musí hned na začátku vyrovnat s bolestivou ztrátou. Svět obletěla zdrcující zpráva o náhlé smrti teprve šestadvacetiletého fotbalového brankáře Matiji Šarkiče, jehož život vyhasl v jeho bytě v černohorském letovisku Budva. Život mu nezachránil ani zásah zdravotníků. Ti byli okamžitě zavoláni jeho přáteli, kteří ho našli.

Náhlé úmrtí talentovaného hráče ohlásil na svých oficiálních sítích druholigový anglický tým Millwall FC. "Naprosto zdrcený fotbalový klub Millwall s lítostí oznamuje, že ve věku 26 let zemřel Matija Šarkič. Naše vzpomínky jsou v tyto těžké časy s Matijovou rodinou a přáteli," stojí v klubovém prohlášení na platformě X.

Před pár dny stál v bráně

O Šarkičově smrti následně informoval britský portál Daily Mirror, který uvedl, že fotbalista onemocněl poté, co byl na reprezentačním srazu. Ještě minulou středu totiž odchytal za Černou Horu přípravný zápas proti Belgii. Z osobních důvodů pak vynechal následující duel proti Gruzii.

Šarkič odchytal za černohorskou reprezentaci celkem devět zápasů, mimo jiné i přípravný duel s Českem, který se konal loni v červnu v Podgorici a svěřenci tehdejšího trenéra Jaroslava Šilhavého v něm zvítězili 4:1. Reprezentant Černé Hory, jenž se narodil v britském Grimsby, v minulosti hrál za řadu anglických klubů včetně Aston Villy, Wolves, Birmingham City a Stoke City. Minulou sezónu byl brankářskou jedničkou druholigového Millwallu, kde odchytal celkem 33 zápasů.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy