Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Fotbalový floutek Lavický a jeho Vyšehrad se řítí jako lavina… ALE PRUDCE DOLŮ! Kdo tento pád zastaví?

Jakub Štáfek v roli fotbalové primadony Juliuse Lavického.
Zdroj: Facebook.com
+ Další 3 fotografie
Parádní start a pak zádrhel, který se dal čekat. Tak lze stručně charakterizovat seriál Vyšehrad, který začala nabízet internetová televize OBBOD. První dva díly seriálu z fotbalového prostředí měly vysokou kvalitu a byly originální a vtipné. Další dva díly? Fanoušci jsou zklamáni. Kvalita jde dolů.

„Řítí se jak lavina!“

To je sice hezké, ale nyní se bohužel zdá, že seriál s Jakubem Štáfkem v hlavní roli se řítí hlavně do problémů. Původně originální obsah se totiž začal šířit také na youtube.com. A je logické, že mnoho fanoušků nechce platit za něco, co je volně dostupné na internetu.

První dva díly seriálu Vyšehrad nabídly nadprůměrnou zábavu. Jakub Štáfek v roli fotbalové primadony Lavického podával dobrý herecký výkon. Jakub Prachař (33) v roli jeho manažera a Oldřich Pavelka v roli majitele Slavoje Vyšehrad ho zdatně doplňovali.

Diváci ale ocenili hlavně hodně vtipné dialogy a také to, že si tvůrci seriálu neberou servítky a dělají si legraci z fotbalistů typů Václava Kadlece nebo Lukáše Váchy. Právě Vácha si v seriálu zahrál sám sebe. Stejně jako fotbalista Roman Bednář, který měl kdysi problémy s nákupem kokainu. Tohle byly prvky, které diváci ocenili.

Seriál se velmi dobře uvedl a streamovací platforma OBBOD se ho rozhodla zpeněžit. A začaly problémy. Nové díly se začaly objevovat na youtube.com. Kde jsou zdarma. Tvůrci jsou znechucení a unikají jim peníze. Takové chování se jim sice nemusí líbit, je to jasné porušení autorského práva, ale je to prostě internet 21. století. Co je dobré, to se sdílí. Rychle a pro všechny.

„Hele kopyta, když ty díly stahujete a dáváte někam na jůťůb a podobně, tak to kazíte všem. Připravujeme dalších 10 dílů, ale takhle bude asi prd,“ to je nářek, který na Facebook umístil právě Jakub Štáfek.

Chápeme jeho rozčarování. Ale buď se s tím může smířit, nebo se může soudit. Jinou cestu nemá.

Navíc tahle blbá nálada se promítla na kvalitě 3. a 4. dílu. Vytratil se vtip, vytratila se lehkost, díly jsou kratší, obsahují předem očekávaná klišé… Po tvůrčí stránce jde seriál prudce dolů. A fanoušci to vidí.

„Hele, ty kopyto… 150 korun za 2 díly, kde každej trvá v průměru 7 minut, mi přijde dost hodně. Jako je pěkný, že na tom chcete vydělat, ale kur*a musí to mít nějakou úroveň. Zkracujete díly o dvě minuty a kvalita jde dolů,“ odpověděl Lavimu jeden z jeho fanoušků.

Z reakcí na internetu je vidět, že si diváci rádi připlatí, když jde o kvalitní zábavu. Jenže nové dva díly o příhodách Laviho nejsou žádná Barcelona. A nejsou ani žádná Sparta. Úroveň jde dolů rychleji než Laviho kariéra.

Pokud se seriál obsahově nezvedne a další díly budou opět ušity horkou jehlou, nebude za ně nikdo platit. A možná je časem lidé nebudou dávat ani na YouTube.

Související články

Další články