Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Fotbalový fanoušek, který holýma rukama bránil ostatní před teroristy: Je vyšetřován za rasismus!

+ Dalších 6 fotografií
Fotbalový fanoušek Roy Larner se proslavil během teroristických útoků v Londýně na začátku června. Se slovy Fuck you! Já jsem Millwall se vrhl holýma rukama na teroristy s mačetami a mohl tak zachránit několik životů. Nyní se ale dostal do problémů.

Roy Larner se střetl s účastníky antirasistické demonstrace. Zrovna venčil psy, když procházel okolo protestujícího davu. Na videu je vidět, jak se s demonstranty začal hádat. Vyvrcholením hádky bylo, když černošskému fotografovi plivl do tváře.

Incident vyšetřuje policie a hledá svědky střetu. S demonstranty se setkal Roy v únoru, tedy několik měsíců před tím, než byl oslavován jako hrdina. Přitom podle jeho slov a výpovědi jeho matky je všechno jinak.

O žádný rasismus jít nemělo. „Byl jsem jenom na procházce se svými psy a do pochodu jsem se připletl náhodou. Psi začali být nervózní, když se k nim protestující přiblížili. Situace se vyhrotila a přerostlo to do osobní roviny. Začaly padat nadávky a oni se mi posmívali,“ řekl Roy deníku The Sun.

Brání ho i jeho matka, podle které pouze pospíchal za přítelkyní. „Šli za ním několik bloků a provokovali ho. Pak vypukla hádka. On se postaví komukoliv,“ hodnotí jeho chování.

Roy Larner se za své chování už veřejně omluvil s tím, že nechtěl nikoho urazit.

Mohlo by vás zajímat

Další články