Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Fotbalový bůh Diego Maradona (†60) očima Tomáše Řepky: Na hřišti jsem z něj byl vyprsklej

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
SMUTEK
Nečekané úmrtí jedné z největších hvězd sportovní historie Diega Maradony (†60) těžce zasáhlo i bývalého obránce české fotbalové reprezentace Tomáše Řepku (46). Co o jednom z bohů kopané říká sparťanský rebel.

Tomáš Řepka je smrtí Maradony zdrcený

„To není možný! Vždyť byl v pohodě, byl po operaci a mělo být všechno v pořádku. To je tragédie. Je mi to moc líto. Jsem z toho smutnej, vždyť byl ještě relativně mladej,“ zaskočila Tomáše Řepku (46) zpráva našeho redaktora o Maradonově smrti.

Diega Maradonu jsem obdivoval. Byl to pro mě jeden z nejlepších fotbalistů všech dob. Celý život mu někdo omlacoval ruku z mistrovství světa v Mexiku v roce 1986, ale on byl hlavně opravdový fotbalový umělec,“ prozradil eXtra.cz bývalý sparťanský kapitán.

Diego Maradona byl lepší než dnes Messi a Ronaldo

„Dokázal na sebe strhnout veškerou pozornost obrany a rozhodovat zápasy. Byl to rozdílový hráč. Dnes mají slušný fotbalový um třeba Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, on už ho měl před pětatřiceti lety. Ve své době byl ještě lepší než tihle dva,“ myslí si Řepka.

Setkání

Tomáš měl díky svým zkušenostem z italských velkoklubů příležitost vidět se s legendou i tváří v tvář.

„Měl jsem tu čest se s ním potkat, hráli jsme proti sobě na jednom fotbalovém turnaji. Samozřejmě, že jsem po něm při zápase pokukoval. Byla to legenda a já z něj byl vyprsklej. Jen mě mrzí, že jsem ho už nestihl, když hrál v Itálii. Stačila chvíle a potkávali jsme se na hřišti často,“ vysvětluje Tomáš.

Obdiv

Hodně informací o Diegově chování na hřišti i mimo něj jsem pak měl od spoluhráče z Florentiny Gabriela Batistuty, který s Maradonou hrál v útoku za argentinskou reprezentaci. Všechny historky jsem tak měl z první ruky a o to víc jsem k Diegovi měl lidsky blízko a obdivoval ho. Ať v soukromí udělal cokoli, je to jeho věc, na hřišti byl ale vždycky naprostý fenomén. A fenoménem zůstane i po smrti,“ dodal smutný Tomáš Řepka.

Související články

Další články