Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Fotbalový brankář Radim Novák zemřel: V pouhých 42 letech podlehl rakovině

Fotbalový brankář Radim Novák zemřel: V pouhých 42 letech podlehl rakovině
Zdroj: archiv Radim Novák
+ Další fotografie
Tragédie
Bývalý prvoligový brankář a fotbalový trenér Radim Novák zemřel v pouhých dvaačtyřiceti letech. Rodák z Děčína podlehl zákeřné nemoci, která mu byla diagnostikována na podzim, loni v létě na nemoc zemřela i jeho maminka.

Radim Novák byl součástí zlaté generace ústeckého fotbalu, která dvakrát vybojovala postup do elitní soutěže. Působil jako prvoligový brankář fotbalového Ústí nad Labem, přičemž v sezoně 2010/11 odchytal v 1. lize třináct zápasů. Později působil jako trenér mládeže v Teplicích.

Bohužel nadějnému sportovci byla na podzim diagnostikována rakovina slinivky. Radim svůj poslední boj s nemocí prohrál. Novákovi bylo pouhých 42 let. Protože loni v létě na stejnou nemoc zemřela i jeho maminka, on sám se rozhodl zvolit alternativní léčbu.

Radim nechtěl, aby ho lékaři dopovali léky. Plánoval například, že se poletí léčit na Filipíny, což nakonec padlo, protože bylo více rizika než jistoty.

Když se ostatní dozvěděli smutnou zprávu o jeho odchodu, sociální sítě ihned zaplavily dojemné vzkazy. "Domlouvali jsme se, že se naše parta bude scházet každý rok, a ty odejdeš takhle brzy, Radime," napsal na Facebook bývalý ústecký útočník Richard Veverka. Neumím ti vyjádřit, jak moc tě mám rád. Strašně mě to mrzí. Hráli jsme spolu, bydleli spolu, díky tobě jsem teď tam, kde jsem, a už ti to nemám jak oplatit. Jen tím, že mi bylo ctí, Buffone. Sbohem Šlamendo, nikdy na tebe nezapomenu.“

Související články

Další články

Nejnovější kauzy