Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Fotbalová liga v ohrožení: Tři hráči Karviné mají pozitivní test na koronavirus

Fotbalová liga v ohrožení: Tři hráči Karviné mají pozitivní test na koronavirus
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Liga v ohrožení
Ze zákulisí Karviné unikla velmi nepříjemná zpráva. Tři hráči jsou ve dvoutýdenní izolaci, protože byli ve středu pozitivně testováni na koronavirus. Zbytek týmu pak musí být před dalším testováním pět dní v karanténě. V případě, že se prokáže nákaza i u dalších hráčů nebo bude muset do čtrnáctidenní izolace celý tým, ohrozí to dohrání skupiny o záchranu.

Tři nakažení hráči mohou znamenat výraznou komplikaci pro ligovou skupinu hrající o záchranu. Se zprávou přišel ve středu večer web iSport.cz. Pokud by totiž krajská hygienická stanice dala celý tým do čtrnáctidenní karantény, nestihla by Karviná dohrát ligu včas. Na programu totiž má ještě dva zápasy. V sobotu 4. července se Zlínem a o týden později s Příbramí.

První zápas Karviné se Zlínem se ale nakonec podle informací sportovního novináře Luďka Mádla přesouvá na středu 8. 7., podobně na tom budou i zápasy Příbrami s Teplicemi a Opavy s Olomoucí. Utkání o záchranu se totiž musejí odehrát souběžně.

Karviná hraje nadstavbovou skupinu o záchranu a zatím si drží třetí místo odspoda. Na poslední Příbram a předposlední Opavu má k dobru dva body, tudíž ještě není vůbec nic rozhodnuto. Klub i Ligová fotbalová asociace se mají k celé situaci vyjádřit ve čtvrtek.

V nejistotě tak byla například Slavia, která je už nyní dvě kola před koncem jasným vítězem ligy. Už předtím, než se po přerušení kvůli koronaviru znovu rozběhla liga, byla ve hře možnost, která by právě Slavii mrzela nejvíc. Pokud by se liga nedohrála, nebyl by podle šéfa LFA Dušana Svobody vyhlášen vítěz a nikdo by ani nesestupoval. Podle Mádla ale bude vítěz vyhlášen, dohraje-li se skupina o titul.

Nedohrání skupiny o záchranu by mohlo znamenat, že nikdo nesestoupí, což by bylo pro všechny zúčastněné samozřejmě nejvýhodnější. Navíc by se nehrála ani baráž a vítěz druhé ligy by postoupil přímo do první. Ta by se tedy pro následující sezonu rozrostla na 17 týmů.

Související články

Další články