Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Fotbalová legenda Vízek: Petr Čech ostudu neudělal, klidně by mohl naskočit i za áčko Chelsea

Fotbalová legenda Vízek: Petr Čech ostudu neudělal, klidně by mohl naskočit i za áčko Chelsea
Zdroj: profimedia.cz
Petr Čech
Pravděpodobně nejlepší gólman českého fotbalu zažil návrat do brány po 565 dnech. Petr Čech (38) z preventivních důvodů včera nastoupil za rezervní tým Chelsea, jež se v rámci Premier League 2 utkala v londýnském derby se zálohou Tottenhamu. Byť začátek vypadal děsivě a Čech inkasoval dva rychlé góly, dokázal se rychle oklepat a po zbytek zápasu zamkl bránu, díky čemuž zvládl jeho tým skóre otočit a vyhrát 3:2. Výkon bývalého reprezentačního brankáře nyní okomentovala pro eXtra.cz legenda českého fotbalu Ladislav Vízek (65), který věří, že by Čech mohl s přehledem nastoupit i za první mužstvo Chelsea.

Návrat Petra Čecha do brány Chelsea nečekal téměř nikdo. O to větší šok to byl, když se před několika dny potvrdilo, že se bývalý vynikající gólman postaví mezi tři tyče londýnského klubu. Pravda, šlo o duel rezervních týmů, i tak ale šlo o senzaci, která leckoho překvapila. Někdejšího českého reprezentanta Ladislava Vízka ale tolik ne.

"Petr má dobrou postavu, je dlouhý a určitě by dneska mohl chytat naši ligu. Třeba není tak mrštný, jak býval, ale je výborně poziční, má dobrý přehled a ohromné zkušenosti," vysvětlil Vízek pro eXtra.cz a dodal, že Čechův výstup nebyl žádným výkřikem do tmy, přestože začátek zápasu musel být pro českého gólmana jako z hororu.

Nevadilo by, že dlouho nechytal

Čech totiž v prvních 17 minutách obdržel dva góly, přičemž oběma předcházela gólmanova hrubka. "Dostat takhle dva rychlé góly, to smrdí a i tak zkušený gólman, jako je Petr, musí být rozhozený. Naštěstí se nerozklepal, ustál to, nic už nepustil a ti kluci to otočili," uznal Vízek, že se obával maléru, který se nakonec nenaplnil. Fotbalisté Chelsea totiž nepříznivý stav 0:2 otočili a nakonec slavili výhru 3:2, ke které zlepšeným výkonem pomohl i Čech.

Ten ihned po zápasu řekl, že jeho pravidelné chytání není téma do budoucnosti a šlo jen o výjimku. Ladislav Vízek ale přišel s překvapivým názorem. "Je to odvážná myšlenka, ale věřím, že by klidně mohl naskočit i za první mužstvo, kdyby tam měli krizi. Ostudu by rozhodně neudělal. Chytá v hokeji, udržuje se v kondici, na pohyb je zvyklý, navíc Petr byl tak výjimečný gólman, že by ani nevadilo, že dlouho nechytal," rozvedl Vízek důvody, které ho k názoru vedou.

Brankáři zrají jako víno

"Gólmani přežívají nejdéle, stojí jenom v brance, když prší, tak se schovají pod břevno...," žertoval Vízek. Ihned ale přeladil na vážnější tón. "Vezměte si, jak chytal Zlámal nebo Blažek, kterým bylo už ke čtyřiceti a i tak byli výborní. Ti gólmani zrají jak víno a pokud se nezraní, tak vydrží dlouho," věří Vízek, že i Čech ještě mohl pár let rozdávat fotbalovým fanouškům radost. Zároveň ale uznal, že v pozdním věku je těžké se prosadit v nejlepších světových klubech a Čech už přeci jen dosáhl prakticky všeho.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy