Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Fotbalová legenda Jan Koller pracuje na filmu: Jak dlouhán z vesnice dobyl svět

Jan Koller
Fotbalista Jan Koller s režisérem Petrem Větrovským točí film, který uvidí nejen čeští diváci, ale i fanoušci ve Francii či Belgii. Snímek s názvem Jan Koller je částečný dokument o velkém příběhu kluka z vesnice, který de facto dobyl svět.

Jan Koller je historicky nejlepší střelec české reprezentace a hrál fotbal v prestižních fotbalových klubech po celé Evropě. Jeho netradiční herní styl a spíše basketbalová výška se nakonec staly přednostmi tohoto úspěšného sportovce, který nikdy ani nedoufal, že by mohl žít takový život.

Motivační příběh, který dává jasnou zprávu o tom, že každý má svou šanci i přes nepřízeň osudu, spatří světlo světa v roce 2022. Momentálně je hotová zhruba třetina snímku a čeká se na možnost vycestovat, kdy štáb společně s Kollerem vyrazí za Nedvědem do Turína či Londýna za Petrem Čechem, kam se Jan velmi těší.

Jan Koller je legenda

„Film, který natáčíme od minulého roku, je částečně dokumentem, časosběrným materiálem, ale také hraným filmem, protože záznamy z dětství Honzy nemáme,“ uvedl režisér Větrovský. Jak autor námětu uvádí, jedná se o film, který se bude uvádět v kinech i v různých evropských zemích a dokonce probíhá jednání s fenoménem doby a streamovací službou Netflix.

Cílem je připomenout úspěšného fotbalistu a že člověk by měl žít pro svůj sen a věřit ve svůj úspěch. Film je financován částečně ze soukromých peněz, podle informace režiséra bude film dílem obou (Kollera i Větrovského), ale jakým poměrem, to neprozradil. Na otázku, jak je těžké sehnat partnery a sponzory k takovému projektu, režisér filmu „Attila a „Jan Koller“ odpovídá: „Honza je výborná značka, zvučné jméno, na takový seriózní projekt se i v dnešní době peníze sehnat dají. Pořád je hodně firem a společností, které se rády spojí s Janem Kollerem, navíc Honza má velký přesah do zahraničí, stal se legendou klubu Borussia Dortmund, což je mimochodem také jeden z partnerů filmu.

Materiály se shánějí po celém světě

Celý filmový počin bude stát jednotky milionů, nepřesáhne však částku deset milionů. Materiály, které uvidíme ve snímku a mapují kariéru fotbalisty, se shánějí po celém světě, některé ještě nikdo nikdy neviděl a jiné jsou velmi drahé. "Jsou zakoupená exkluzivní práva, kdy platíme třeba i 1000,– za vteřinu,“ říká nadšený autor snímku, který dodává, že po natočení úspěšného filmu Attila už nikdy nic jiného točit nechtěl, ale stýskalo se mu po adrenalinu během natáčení.

Půjdete se na tento příběh do kina podívat i vy?

Související články

Další články