Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Fotbalová legenda Diego Maradona je po smrti: V 60 letech mu selhalo srdce

Fotbalová legenda Diego Maradona je po smrti: V 60 letech mu selhalo srdce
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
úmrtí
Svět fotbalu pláče. Do nebe odešla fotbalová legenda Diego Armando Maradona. Krátce po jeho 60. narozeninách mu selhalo srdce, čemuž poté podlehl. Stalo se tak jen pár týdnů poté, co byl propuštěn z nemocnice, kam musel na důležitý zákrok. Informaci potvrdil jeho tiskový mluvčí.

Diego Maradona dovedl na mexickém MS v roce 1986 argentinský tým k vítězství a sám držel několikrát titul Fotbalisty roku Jižní Ameriky. Jeden z nejuznávanějších fotbalistů všech dob se po své profesionální kariéře hráče pohyboval ve stejném oboru a zůstal jako trenér argentinského týmu.

Maradona během své největší slávy bohužel začal holdovat drogám, přesněji kokainu. Pak to s tím šlo strmě dolů. Podmínečné odsouzení za nelegální přechovávání drog, zadělal si na problémy s daňovými úniky v Itálii, vystřelil několikrát ze vzduchovky na novináře. V roce 1997 s profesionální kariérou hráče skončil. A i když se snažil z kokainu dostat, nedařilo se mu to. Nakonec kvůli drogám a nadváze skončil i v nemocnici. Čtyři roky poté byl už vyléčený, právě tehdy se stal trenérem argentinského národního týmu. Tam však vše padlo kvůli neshodám v podmínkách a trénoval jen v SAE, Bělorusku či Mexiku.

Selhání srdce

Na konci října Maradona oslavil 60. narozeniny. Podle argentinského listu Clarín legenda fotbalu podstoupila jen krátce poté operaci mozku, kde se vytvořila krevní sraženina. Jen dva týdny po propuštění z nemocnice Diegovi selhalo srdce, čemuž nakonec podlehl. Potvrdil to i jeho tiskový mluvčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy