Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Fotbalová legenda Antonín Panenka je na tom lépe: Lékaři prozradili, co ho čeká

Zdroj: Showpix.cz
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Fotbalová legenda Antonín Panenka (71) je už ve stabilizovaném stavu a nejde mu o život. Poté, co se nakazil koronavirem a k tomu mu lékaři diagnostikovali oboustranný zápal plic, to vypadalo, že dojde na nejhorší. V současné době sice musí být ještě na kyslíkové podpoře, ale jeho zdravotní stav se zlepšil.

O tom, že je legendárnímu fotbalistovi Antonínu Panenkovi lépe, informovali Bohemians 1905, kterým Panenka šéfuje a jako hráč tam působil mnoho let. V pátek dopoledne se fotbalový klub dozvěděl skvělé zprávy od Panenkovy manželky Vlasty.

„Velmi děkujeme benešovské nemocnici za skvělou péči, kterou Tondovi poskytli na profesionální úrovni. Dnes ho převezou do Prahy, kde ho chce mít jeho ošetřující lékař pod svým dohledem,“ informovala klub formou SMS zprávy Panenková, klub ji cituje na svém webu.

Z nejhoršího je venku, stále však potřebuje kyslíkovou podporu. „Špatně se mu dýchá a má silný kašel. Když ho odváželi, moc jsem se o něj bála, ale dnes mi sám Tonda říkal, že bude bojovat a těší se, až bude po všem. Také mě překvapilo, že se to dostalo do celého světa. Je můj muž mnoho let, ale netušila jsem, že ho tak milují i za hranicemi,“ dodala paní Panenková.

Hospitalizován ve vážném stavu

Panenka byl odvezen ve středu do nemocnice v Benešově ve vážném stavu. Rovnou byl přijat na tamní JIPku a připojen na přístroje. Později mu lékaři potvrdili nákazu koronavirem. „Čestný prezident Bohemians Praha 1905, legenda klokanů a celého československého a českého fotbalu Antonín Panenka byl dnes převezen do nemocnice na jednotku intenzivní péče. Autor legendárního dloubáku je připojen k přístrojům, které podporují jeho životní funkce,“ uvedl klub ve středu.

„Ten stav je velmi vážný. Obecně se v lékařských studiích uvádí, že u pacientů se zápalem plic covidového typu je šance na uzdravení bez ohledu na věk zhruba třicet procent. To je za předpokladu, že pacient je již intubován a dostává kyslík. Berte to jako obecnou informaci, detailní stav Antonína Panenky neznám,“ uvedl pro eXtra.cz lékař, který s ohledem na mnoho okolností nechtěl být jmenován.

Související články

Další články