Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Fotbalová legenda Antonín Panenka bojuje o život na JIPce

Fotbalová legenda Antonín Panenka bojuje o život na JIPce
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
vážný stav
Bývalý československý fotbalista a reprezentant, mistr Evropy z Jugoslávie 1976 Antonín Panenka (71) byl ve středu převezen do nemocnice na JIP, kde je připojen na přístrojích. Autor legendárního gólu onemocněl koronavirem. Informují Bohemians 1905, kde Panenka strávil největší část kariéry.

Ve středu byl Antonín Panenka převezen do nemocnice a momentálně je ve vážném stavu. "Je ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče, kde je připojen na přístrojích. Více jeho stav zatím nebudeme komentovat," napsal klub Bohemians 1905 na svém Twitteru.

Později klub informoval o tom, že je Panenka nemocný koronavirem. „U Antonína Panenky byla potvrzena nákaza koronavirem. Jedná se o aktuální test.“

Autor legendárního dloubáku je připojen k přístrojům, které podporují jeho životní funkce. "Informaci jsme přijali před několika okamžiky a v tuto chvíli se ke stavu Antonína Panenky nemůžeme více vyjadřovat. Zároveň žádáme média i veřejnost o respektování soukromí pana Panenky a jeho rodiny. TONDO, BOJUJ," informuje pražský klub na svých oficiálních stránkách.

Antonín Panenka je legenda českého fotbalu. Poprvé nastoupil k ligovému zápasu v necelých dvaceti letech za Bohemians Praha. Jeho prvním reprezentačním startem byl kvalifikační zápas na mistrovství světa v roce 1973 proti Skotsku a v roce 1980 se stal československým fotbalistou roku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy