Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Fotbalová ikona se loučí: Bouřlivák Baroš po sezoně ukončí kariéru, už nemůže dál

Fotbalová ikona se loučí: Bouřlivák Baroš po sezoně ukončí kariéru, už nemůže dál
Zdroj: archiv Milan Baroš
+ Další 3 fotografie
Odchod
Vítěz Ligy mistrů a historicky druhý nejlepší střelec české reprezentace končí s fotbalem! Milan Baroš (38) se tak rozhodl kvůli svým přetrvávajícím problémům s achillovkami, které ho ke sklonku kariéry značně limitovaly. Svůj záměr skončit po této sezoně oznámil kapitán Baníku v pátek na tiskové konferenci.

V roce 2005 vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů, o dva roky později získal francouzský titul s Olympique Lyon, v roce 2012 dokonce vybojoval double s Galatasaray Istanbul. A to je jen částečný výčet úspěchů Milana Baroše Fotbalový matador střílel góly v nejlepších ligách a celkem zatížil konto soupeřových brankářů 141 zásahy. Nyní se ale s fotbalem loučí.

Už minulou sezonu prohlašoval, že jde o jeho poslední. Svůj záměr skončit ale přehodnotil a za Baník se vrátil i v té letošní, která byla poznamenána koronavirem. I proto stihl nastoupit jen k hrstce zápasů. Hlavním důvodem ale byly hráčovy chronické problémy s achillovkami a lýtkovým svalem. Ty ho provázely už posledních pár sezon, vždy se ale Baroš dokázal vrátit. Tentokrát se ale vrátil naposledy, po posledním kole ligové nadstavby skončí s aktivní kariérou.

Svůj konec oddaloval

„Hlava by chtěla, ale tělo už řeklo stop. Ty zdravotní problémy se táhnou se mnou už dlouho a tělo nefunguje tak, jak jsem byl v kariéře zvyklý a jak bych to potřeboval. Hlavně achillovky mě bolí tak, že už nemůžu hrát ani trénovat,“ zdůvodnil své rozhodnutí Baroš, který byl na mistrovství Evropy v roce 2004 nejlepším střelcem šampionátu. S reprezentační kariérou se rozloučil po evropském mistrovství v roce 2012. I tak ale stihl nastřílet 41 gólů, což je druhý největší počet hned za jeho bývalým reprezentačním spoluhráčem Janem Kollerem

Svou kariéru zakončí v dresu Baníku, jehož je odchovancem a odkud odešel v roce 2011 do Liverpoolu za tehdy neskutečných 180 milionů korun. „Věděl jsem, že to jednou přijde. Měl jsem ty myšlenky už vloni v létě, ale pořád jsem to ještě nějak protahoval. Ale na podzim jsem byl už více zraněný než zdravý a pokračovalo to hned v zimní přípravě. Nějak to k tomu konci samospádem směřovalo. Než bych o tom přemýšlel, tak to k tomu tím zdravotním stavem dospělo,“ vysvětlil Baroš, který si nyní plánuje pořádně odpočinout s rodinou.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy