Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Fotbalistovi Čontofalskému se utopil syn (†3) v zahradním bazénu: Tragédie je dílem okamžiku, tvrdí odborník

Odborník varuje nejenom před venkovními bazény.
Zdroj: archiv
Bývalý brankář Kamil Čontofalský (39) zažívá nejhorší okamžiky v životě, jaké si umí každý otec představit. Stačila jen chvilička nepozornosti a brankář přišel o to nejcennější, co v životě měl. V zahradním bazénu se mu totiž utopil jeho milovaný syn (†3). Odborníci a zahradní architekti ve velkém varují rodiny s malými dětmi!

Minulý víkend se brankář věnoval doma svému malému synovi a dcerám z bývalého manželství. Bohužel stačila jen malá chvilka nepozornosti a rodinná tragédie byla na světě. Nikdo si neumí představit, jaká muka a výčitky nyní otec musí prožívat.

Kamil Čontofalský na chvíli spustil oči ze svého teprve tříletého syna, který nešťastnou náhodou spadl do bazénu. Záchranná služba byla na místě nehody do několika minut, ale chlapečkovi už bohužel pomoct nedokázali, i přesto, že ho dlouhé minuty resuscitovali.

Celá rodina je z tragédie pochopitelně zničená. Bohužel k takovým událostem dochází každoročně a i přesto, že odborníci bijí na poplach. Někteří rodiče si zkrátka neuvědomují, že skutečně stačí chvilka a může dojít k nejhoršímu.

Nejenom nechráněné a nezabezpečené bazény představují hrozbu. „Klientům, kteří chtějí rodinný bazén nebo jezírko, vždy říkám, jestli s tím nechtějí počkat, až budou mít větší děti. Hloubka vodní nádrže není rozhodující, protože batole se může utopit v několika centimetrech vody. Obrovské riziko také představují studny, jímky a nezakryté rezervoáry na dešťovou vodu. Stačí opravdu chvilka a tragédie je na světě,“ vyjádřil se pro eXtra.cz odborník jednoho pražského studia, které se zabývá zahradní architekturou.

Související články

Další články