Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Fotbalisti se nakazili v Techtle Mechtle, počet pacientů s koronavirem vystoupal nad 5000

Fotbalisti se nakazili v Techtle Mechtle, počet pacientů s koronavirem vystoupal nad 5000
Zdroj: Techtle Mechtle/Pixabay
+ Další 4 fotografie
Koronavirus
Česko zaznamenalo v posledních dnech rekordní nárůst počtu osob nakažených koronavirem. Aktuálně se s nemocí covid-19 potýká 5046 lidí, což je nejvíce od vypuknutí epidemie. Čím dál více oblastí tak zpřísňuje nařízení, podobně jako tomu bylo včera v Libereckém kraji. Nemoc se ale šíří i mezi sportovci z pražských klubů. Ti se nakazili na party v oblíbeném podniku Techtle Mechtle.

O tom, že koronavirus pořád ještě není minulostí, svědčí součásná čísla. Počet nakažených totiž překonal rekord z 11. dubna, kdy bylo 4736 pozitivních na koronavirus. Od té doby počet aktuálně nakažených klesal, s rozvolňováním ale začal opět růst. Například v úterý byla nemoc potvrzena u 212 pacientů.

Nejvíc nakažených pochází z ohnisek

Podle epidemiologa Romana Prymuly ale nejde o druhou vlnu, kterou odborníci očekávají na podzim. „To číslo nereflektuje úplně, co se děje v systému. Mnoho lidí vylučuje virus, ale průběh nemoci je u nich klinicky zanedbatelný. Když se podíváme na zátěž systému, tak jsme asi na 131 hospitali­zovaných, z těžších případů pouze deset je na ventilaci a jeden na mimotělním oběhu. Takže situace není úplně srovnatelná s tím, co tu bylo na začátku první vlny,“ prohlásil Prymula minulý týden v České televizi.

Většina nakažených pochází z lokálních ohnisek, jako je například Karviná, Frýdek-Místek nebo nejnověji Liberecký kraj Ve všech zasažených oblastech hygiena zpřísnila nařízení a opět zavedla povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov. Náhlé zpřísnění opatření v Moravskoslezském kraji pak dokonce vyvolalo demonstrace v Ostravě.

Přes šedesát lidí se nakazilo v klubu

Nákaza nemocí covid-19 se šíří i mezi pražskými sportovními kluby. Hráči rezervních fotbalových týmů pražské Bohemky, Sparty a Dukly se měli nakazit na večírku v podniku Techtle Mechtle V hudebním klubu se nakonec nakazili extraligoví florbalisté Black Angels, Sparty a Karlových Varů. Dohromady mělo pozitivní testy přibližně 60 lidí, dalších 120 muselo do karantény.

"Můžeme potvrdit, že minulý týden navštívilo klub děvče, které zřejmě mělo nákazu covid-19, zúčastnilo se party s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit," řekli webu TN.cz zástupci podniku. Hráči prý nevykazují žádné příznaky nemoci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy