Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Fotbalisté se rozmluvili o ženské kopané: Posílají holky k plotně, vlastní gól

Fotbalisté Přibrami: Rozmluvili se o ženském fotbalu a posílají holky k plotně!
Zdroj: YouTube 1. FK Příbram
video

Fotbalisté druholigové Příbrami se na YouTube rozpovídali o tom, jak hodnotí ženský fotbal. Některé odpovědi však nadšení sledujících nevzbudily. Zazněla i slova o tom, že by se ženy místo sportu měly věnovat plotně.

Jaký mají kluci názor na ženský fotbal? Taková otázka uvozuje video, které na sociální síť YouTube přidal fotbalový klub 1. FK Příbram, hrající druhou českou fotbalovou ligu. Většina odpovědí dotázaných fotbalistů Příbrami byla neutrální, některé však přece jen zaujaly, a to ne zrovna pozitivně.

"Sportujte, ať nejste tlustý"

"Nic proti tomu nemám. Když je to baví, ať si to hrajou." "Nevadí mi to." Takové odpovědi se linou videem z dílny příbramského klubu. Najdeme však i ne tak pozitivní "Tohle je sport spíš pro chlapy," ozve se také. "Nelíbí se mi," přidává se další z fotbalistů, který ještě dodává, že "ženský by měly dělat něco jinýho". Další z fotbalistů říká, že holky by měly sportovat, "aby nebyly tlustý." Nejkontroverznější komentář však ještě přijde: "Neni to asi úplně sport pro holky, spíš by se měly věnovat plotně," tvrdí jeden z fotbalistů.

Za tento názor si vysloužil v diskusi pod videem negativní reakce. "Většina týpků v pohodě, ale co ty misogynci "bez komentáře" a s plotnou? Fakt bravo," píše uživatelka Adéla. " Kdyby se mě někdo zeptal, co si myslím o příbramským fotbale, asi bych mu řekl, že mi nevadí, ale nerad bych ho porovnával s tím chlapským," neváhal si rýpnout divák Vít. "Takový to když je kluk z Afriky progresivnější a tolerantnější než většina kopaček v zemi, která se považuje za kdovíjak vyspělou," upozorňuje pak uživatel Czech Citizen na to, že jediný hráč tmavé pleti ve videu neměl s ženským fotbalem žádný problém a naopak řekl, že ho rád sleduje.

Možná by si hráči Přibrami měli vzít ze svých ženských kolegyň spíše příklad. Jak totiž zmiňuje jedna z divaček, ženský fotbalový tým Příbrami si nevede na rozdíl od toho mužského vůbec špatně.

Kritika nejspíš vedení klubu zaskočila. K uzávěrce tohoto textu totiž již nebylo video na YouTube dostupné.

Související články

Další články