Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Fotbalista z NFL Patrick Mahomes uzavřel smlouvu snů: Za astronomických 11 a půl miliardy

Fotbalista z NFL Patrick Mahomes uzavřel smlouvu snů: Za astronomických 11 a půl miliardy
Zdroj: Instagram
+ Dalších 5 fotografií
Quarterback
Quarterback Patrick Mahomes se chlubí novou desetiletou smlouvou s NFL s týmem Kansas City Chiefs. Za tu dostane 503 milionů dolarů, tedy asi 11 a půl miliardy korun. Klub neopustí do roku 2031. Díky nadanému sportovci tým po padesáti letech vyhrál ligu.

Čtyřiadvacetiletý úspěšný výherce Super Bowlu je nyní zase o kus bohatší. Tým Kansas City Chiefs mu totiž prodloužil smlouvu na dalších deset let. Jeho plat se má pohybovat mezi 477 až 503 miliony dolarů.

Patricka čekají před novou smlouvou ještě dvě sezóny. Jeho aktuální smlouva mu vynáší 2,8 miliony dolarů za sezónu 2020. Ta má začít v září. V roce 2021 mu však zaplatí 24,8 milionů dolarů. Sportovcova agentura ho tak označila za prvního půl miliardového hráče v historii sportu.

Díky nadanému hráči Kansas City Chiefs poprvé za padesát let zvítězili ve finále ligy amerického fotbalu.

"Od dob, kdy se před několika lety Patrick připojil k týmu, je jedním z nejplodnější sportovců," řekl předseda představenstva a generální ředitel Clark Hunt a dodal, že díky jeho dynamické hře a nakažlivé osobnosti je jednou z nejuznávanějších osobností z týmu.

V roce 2022 tak bude Mahomes zabírat dvacet procent platového stropu. Pro tým může být obtížné udržet kontrakt s dalšími sportovci. Koronavirová krize totiž zasáhla i NFL a trpí tak snížením příjmů. Tím se ale vedení příliš nezaobírá a za Patricka jsou vděční. "Zjevně je nedílnou součástí našeho úspěchu a jsme nadšení, že bude ještě dlouho v našem týmu," sdělil generální ředitel Brett Veach.

Za budoucí platové ohodnocení si může Patrick Mahomes například pořídit přes patnáct tisíc aut Škoda Superb v základní výbavě. Historicky nejbohatší sportovec ale peníze nejspíš využije jinak. O takovém platu si tak může mnoho lidí jen nechat zdát.

Související články

Další články