Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Fotbalista Tomáš Hübschman vyvedl krásnou manželku i dceru: Té šlo před lety o život

Fotbalista Tomáš Hübschman s manželkou a dcerou.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 5 fotografií
Rodina

Fotbalista Tomáš Hübschman (41) se spolu s manželkou Janou a dcerou Michaelou objevili na křtu knihy Ženy za zády. V té se Jana rozpovídala o jejich osobním životě a je patrné, že si toho všichni prožili opravdu mnoho. Michaela bojovala o život a syn Tomáš má těžký autismus, jak prozradila fotbalistova manželka Jana v pokřtěné knize. 

Manželka známého fotbalisty Tomáše Hübschmana Jana poskytla asi nejintimnější zpověď ve svém životě. V knize Ženy za zády se rozepsala o zdravotních problémech svých dvou milovaných dětí Michaely a Tomáše.

V úterý 21. března proběhl křest knihy, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz a kde se o svých životních strastech rozpovídaly kromě Hübschmanové i Kateřina Kristelová, Hedvika Kollerová nebo třeba Marie Růžičková. Na křest dorazil fotbalista Tomáš s ženou Janou a jejich dcerou Michaelou, která roste do krásy, o čemž se můžete přesvědčit v galerii.

Dceři šlo o život

Na první pohled se rodina Hübschmanových může zdát jako problémy nedotčená, opak je ale pravdou. Jejich dvě děti postihly vážné nemoci.Naše Míša měla mnohem závažnější problém než autismus. V jejím případě šlo opravdu o život. Jednalo se o revmatoidní polyartritidu. Jde o autoimunitní onemocnění, které u dcery postihlo klouby. Je to ale mnohem složitější problém než jen otoky a bolest pohybového aparátu. Každý den se probouzíš s tím, že nevíš, co se stane,” popsala Jana v knize Ženy za zády.

V knize dodala, že na nemoc její dcery dodnes neexistuje lék a léčba byla běh na dlouhou trať. „Přišli jsme na to tak, že Míše začaly otékat nožičky, bylo jí dva a půl a sem tam kulhala. Její stav mě trápil, nechápali jsme, co se děje. Na rentgenu se nic neprokázalo, nic nenasvědčovalo tomu, jak závažné vše bude. Jednou jsme se probudili a její noha byla obrovská, věděli jsme okamžitě, že je něco už opravdu špatně,“ nechala se dále slyšet s tím, že aktuálně je už ale vše v pořádku a dcera Míša je zdravá a na křtu knihy se usmívala od ucha k uchu.

Autistický syn Tomáš

To ale nebyla jediná životní těžkost, s níž se musela vyrovnat. Její syn Tomáš totiž trpí autismem a Jana se tak o něj musí neustále starat. Lékaři jim jeho nemoc sdělili, až když mu byly čtyři roky.

Nic přitom nenasvědčovalo tomu, že by měly být její děti nemocné. Jana totiž prošla všemi nutnými kontrolami a absolvovala i testy plodové vody. Všechny kontroly, na kterých jsem byla, dopadly dobře. Dodnes nevím, proč to vzniklo, ale je zde spousta faktorů, které mohou ty vnitřní procesy spustit. Dodnes si myslím, že jsem obě děti porodila zdravé,“ myslí si.

Související články

Další články