Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Fotbalista Hloušek se topí v dluzích: Připravil o střechu nad hlavou vlastní rodiče

Nejvíce Hloušek dluží Čelůstkovi, více než 7,5 milionu korun.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Dluhy

Nad fotbalistou Adamem Hlouškem (35) se stahují mračna. Bývalá opora české reprezentace se topí v obřích dluzích, které nesplácí. Navíc si půjčil od spoluhráče a kamaráda Ondřeje Čelůstky (34) přes sedm milionů korun a zaručil se domem, v němž bydlí jeho rodiče. A protože se Hloušek nemá k tomu, aby dlužnou částku splácel, Čelůstka podle insolvenčního rejstříku přistoupil k razantnímu kroku a nemovitost poslal do veřejné dražby. 

Bývalý fotbalový reprezentant Adam Hloušek (35) měl skvěle našlápnutou kariéru. Několik let byl součástí české reprezentace, dal o sobě vědět v německé bundeslize i v Polsku, kde si přišel na slušný balík peněz. Kvůli závislosti na hazardu však přišel o vše a k tomu si od svých spoluhráčů napůjčoval miliony.

Hloušek se tak postupně dostal do takové dluhové pasti, že sám na sebe podal insolvenční návrh. Za bývalým hráčem Slavie, Stuttgartu či Legie Varšava jsou podle údajů v insolvenčním rejstříku evidované pohledávky za přibližně 30 milionů korun.

Čelůstkovi došla trpělivost

Fotbalista si v minulosti půjčil přes sedm milionů korun od někdejšího spoluhráče ze Slavie a reprezentace Ondřeje Čelůstky. Současný hráč tureckého Bodrumsporu se už několik let domáhá vrácení vysoké půjčky. Hloušek se však k tomu, aby ji splácel, neměl. Čelůstkovi proto došla trpělivost a neplatiče poslal před soud. Problémový fotbalista svůj dluh ve výši 7,2 milionu Kč před notáři uznal a za splacení se zaručil rodinným domem v severočeských Semilech, kde žijí jeho rodiče.

Avšak Hloušek jen sliboval a dluh opět nesplácel, a tak Čelůstka nemarnil čas a poslal na něj exekutory. Tehdy se zadlužený fotbalista "probral" a den před vykonáním exekuce vyhlásil osobní bankrot, aby jeho rodiče nepřišli o střechu nad hlavou, jak uvádí online deník Blesk.

Dům rodičů jde do veřejné dražby

_32fg4281g1bbe6et22eq.tmp

_32fg4281g1bbe6et22eq.tmp

Jenže soud nedávno posvětil, že dům může jít do aukce. Ta proběhne již koncem dubna, a to na výslovné přání Čelůstky. "Na základě pokynu zajištěného věřitele č. 5 Ondřeje Čelůstky, ke kterému se připojili i všichni ostatní zajištění věřitelé, se budou nemovitosti zpeněžovat formou elektronické veřejné dražby," informoval insolvenční správce s tím, že dražba proběhne 30.4.2024 od 11 hodin.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy