„To, co předvedli Němci a Italové, to byla jedna velká ostuda fotbalu na takovém šampionátu. Jestli je fair play, že hrají na to, aby prohráli 0:1. To přece do fotbalu nepatří. Někdo by s tím měl něco udělat, když se to týká takové velké země, jako je Německo,“ zuřil trenér slovenského výběru Pavel Hapal na tiskovce. A bylo vidět, že horko těžko zadržuje slzy.

O co šlo? Na mistrovství Evropy do 21 let to se Slováky nejprve vypadalo dobře. Už se viděli v semifinále. Jenže nakonec jedou domů. Itálie totiž porazila Německo 1:0 a tento výsledek se Slovákům do finálních počtů vůbec nehodil. Hapal pak na tiskovce hovořil o tom, že Italové a Němci se proti Slovákům spikli a udělali takový výsledek, který se hodil k postupu oběma týmům.

Pavla Hapala omlouvá, že mluvil v emocích. Vypadnutí Slováků ho mrzelo, tak obviňoval všechny kolem sebe. Až jeho hlava trochu vychladne, tak pochopí, že je to trochu jinak. Ono totiž Slovákům stačilo, aby neprohráli s Anglií. A pak by nějaké Němce vůbec nemuseli řešit. Jenže Slováci udělali v zápase několik zbytečných chyb a hloupě prohráli. K postupu jim stačila remíza.

A obviňovat Němce, že zbytek utkání proti Italům nehráli na 100 procent? Je to velmi naivní. Němci věděli, že porážka 0:1 jim stačí. Proč by se tedy pouštěli do nějakého bezhlavého riskování? Takhle zbytečně by nebláznil žádný tým. Ani Slováci.