Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Forrest Gump slaví 65: Tom Hanks je příbuzný amerického prezidenta a dalších 5 zajímavostí

Poručík Dan s amputovanýma nohama přijíždí pomoci Forrestovi při lovu krevet.
Zdroj: se souhlasem Paramount Pictures
+ Další 4 fotografie
narozeniny

Toma Hankse jste mohli vidět na filmovém plátně v mnoha rolích a podobách. Dnes slaví tento hollywoodský herec a držitel dvou Oscarů 65. narozeniny. Za svou dlouhou kariéru má na kontě širokou plejádu snímků - romantické filmy, komedie, válečná dramata i sci-fi kousky. Kvůli některým rolím se musel změnit skoro až k nepoznání. Co jste o této slavné ikoně Hollywoodu možná ještě nevěděli?

Tom Hanks chtěl být původně kosmonautem, nakonec ale vyhrálo herectví a ve svém oboru se dostal na absolutní špičku. Hanks má obrovský talent a během své kariéry se před kamerou mnohokrát proměnil doslova jako chameleon. Kvůli dobře zahrané roli dokáže hladovět, nechat se zarůst vousy nebo trávit hodiny v maskérně.

Vesmírné těleso nesoucí jeho jméno

Je slavný nejenom na planetě Zemi. S jeho jménem se setkáme i ve hvězdném prostoru. Byl po něm pojmenován asteroid 12818 tomhanks.

Tom Hanks a koronavirus

Byl jednou z prvních veřejně známých osobností, která se nakazila zákeřným koronavirem. Společně se svou manželkou Ritou Wilson strávili v březnu 2020 více než dva týdny v karanténě v Austrálii.

Světový rekord Toma Hankse

Hanks má zápis v Guinessově knize rekordů. Zahrál si totiž v sedmi po sobě jdoucích filmech, které vydělaly více než 100 miliónů dolarů. Jde o snímky Zachraňte vojína Ryana (1998), Láska přes internet (1998), Zelená míle (1999), Toy Story 2: Příběh hraček (1999), Trosečník (2000), Cesta do zatracení (2002) a Chyť mě, když to dokážeš (2002).

Jeho první manželka zemřela na rakovinu

Svou současnou manželku si vzal v roce 1988. Předtím byl ženatý se Samanthou Leves, se kterou měl dvě děti. S ní si vyměnili prstýnky v roce 1978, jejich manželství ale skončilo po deseti letech rozvodem. Leves, která se živila také jako herečka, zemřela v roce 2002 na rakovinu.

Tom Hanks vs. Forrest Gump

Kdyby se tvůrci Forresta Gumpa drželi striktně literární předlohy, vůbec by Hanksovi roli v tomto oscarovém sniímku nemohli nabídnout. Forrest měřil totiž už v 16 letech necelé dva metry a byl silný a mohutný. V knize stojí, že měří 195 cm a váží 110 kg. Hanks měří o 12 centimetrů méně, přesto se této role zhostil naprosto skvěle a byl z toho jeden z jeho Oscarů.

Příbuzný amerického prezidenta

Tom Hanks je příbuzensky spřízněn s šestnáctým americkým prezidentem Abrahamem Lincolnem. Jde však o příbuzného hodně vzdáleného. Hanks je s ním spřízněn skrze matku Abrahama Lincolna, kterou byla Nancy Hanks Lincoln.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy