Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Formanova plavovláska Hana Brejchová slaví 73: Tajemství nenávisti se sestrou Janou

Zdroj: archiv ČT, Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
NEZÁJEM
Andula z filmu Lásky jedné plavovlásky se ve čtvrtek dožila třiasedmdesátých narozenin, její představitelka Hana Brejchová se ale zatím nedočkala toho, že by se spravil zničený vztah mezi ní a její slavnější sestrou Janou (79). Co sestry vlastně rozeštvalo a jaký měla Hana život?

Roztržka mezi oběma ženami trvá již víc než tři desetiletí. Starší Jana tvrdila, že se sestra chová jako pavlačová drbna. Je pravdou, že v rozhovorech si Hana Brejchová nikdy nebrala servítky a o manželství Jany s Vlastimilem Brodským například prohlásila, že spolu nikdy nespali a měli zvláštní vztah.

Žárlivost

„Sestra se mnou z neznámých důvodů přestala komunikovat a celá její rodina taky. Je mi to moc líto,“ uvedla přitom pro Aha! Hana Brejchová. Že by opravdu nevěděla, co jí sestřička vyčítá? Podle ní má každá z nich jiné životní hodnoty.

Roztržku měly už dříve, když byla Jana vdaná za Miloše Formana, ten si však pro film Lásky jedné plavovlásky vybral o šest let mladší Hanu. Choval se k ní tak, až vyvolal žárlivost. Sama Hana ho brala jako staršího kamaráda, důvěrníka, starší ze sester Brejchových ale nevěřila, že v tom není něco víc.

Už se neuvidí

Před pár lety si hvězda Lásek uvědomila, že jí i sestře utíká čas, a tak svou slavnější příbuznou zkusila vyhledat. Jana Brejchová ji kupodivu přijala a dokonce řekla, že má chuť na rybízový koláč. Když ale Hana přijela napodruhé i s upečenou dobrotou, starší sestra ji odmítla přijmout.

„Jana o mě nestojí. Asi to bude tak, že už se nadosmrti neuvidíme,“ řekla před několika lety smutně, ale smířeně. Podle našich informací se ani dnes na jejich vztahu nic nezměnilo. Maminka Terezy Brodské Jana nechce vidět nikoho vyjma svého dítěte a Hana už se znovu doprošovat nechce.

Dluhy

Haně, která byla v životě několikrát nešťastně vdaná (poslední manžel jí v umřel v náručí tři roky po svatbě), se před kamerou dařilo především v padesátých a šedesátých letech. Naposledy se v roce 1995 objevila v Divokém pivu, po revoluci stihla i roličku v Přítelkyni z domu smutku. Andulu ve vrcholném Formanově filmu ale už nikdy nic nepřekonalo. Po revoluci se stáhla do ústraní.

Herečce šlo před deseti lety o život. Od svíčky nebo nedopalku cigarety vypukl požár v jejím bytě. Byla pak dlouhou dobu hospitalizována v nemocnici i na psychiatrii, od té doby žije v domě s pečovatelskou službou v Buštěhradu. Bohužel se ale trápí letitými dluhy a musí obracet každou korunu, aby vůbec vyšla.

Související články

Další články