Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Folkový král Honza Nedvěd (75) zazdil vlastního syna: Ve válce bratranců podpořil krev zesnulého bratra

Honza mladší, František mladší a Honza Nedvědovi
Zdroj: Se souhlasem Fr. a Jana Nedvědových; herminapress
+ Další 2 fotografie

Ve válce bratranců ze slavné folkařské rodiny Nedvědů, v níž se původně dali dohromady Honza Nevěd mladší a František Nedvěd mladší, aby vystupovali stejně jako kdysi jejich tátové, dochází k zajímavému posunu. Po dramatickém rozkolu obou mužů, kterému nikdo kromě nich moc nerozumí, dal táta prvního z nich a strýc druhého Honza Nedvěd (75) přednost synovi bratra, kterého už rok oplakává. Co k tomu pro redakci eXtra.cz řekl František Nedvěd mladší?

Bratranci Nedvědovi: Válka v rodině

Bratranci Jan Nedvěd mladší a František Nedvěd mladší chtěli jít ve stopách svých otců a hrát spolu. Myšlenka je natolik nadchla, že spolu na jaře 2022 začali vystupovat, a tehdy se také po letech odloučení Honza uviděl se svým slavným otcem, který byl z projektu nadšený a příležitostně chtěl s oběma příbuznými začít jezdit na vystoupení.

Jenže pak mezi bratrance vstoupil konflikt, který je pro lidi stojící mimo jejich okolí zcela nesrozumitelný. Honza Nedvěd mladší pošpinil partnerku Františka Renatu, která dvojici dělala manažerku. Tvrdil, že je neschopná, a chtěl se jí okamžitě zbavit. Franta to ale vnímal jinak. Uvedl, že Honza ztropil scénu, už několikátou za sebou, a že v takové atmosféře odmítá vystupovat. Proto s ním ukončil spolupráci.

František Nedvěd mladší: Naházeli na něj špínu

I když kontury aférky jsou nezúčastněnému pozorovateli nejasné, jedno je téměř jisté: když byl Honza Nedvěd mladší už zcela přesvědčený o tom, že se sen o společném vystupování rozplynul, začal na bratrance veřejně vytahovat špínu z nejniternějšího soukromí, informovat v Blesku o jeho zdravotním (psychickém) stavu s tím, že to je podle něj jediná cesta, jak mu pomoci.

Dokonce i nepravdivě informoval o tom, že byl hospitalizovaný na psychiatrii. Jak konkrétně by jeho vyjádřeními mohlo dojít k záchraně Františka, kterému se podle všeho daří velmi dobře, to ale nedokázal přesvědčivě vysvětlit ani našemu redaktorovi.

„Myslíte si, že kdyby mi chtěl Honza opravdu pomoci, jak stále tvrdí, že by se zachoval takhle a řekl Blesku o mně takové věci? Když ví, že přesně tohle, co zveřejnil, jsou moje slabé stránky, které jsem mu svěřil, protože jsem mu důvěřoval, že je nikdy nepoužije proti mně?“ řekl redakci eXtra.cz docela rozumně Franta.

Honza Nedvěd: „Pomoc“ od syna

Honzův způsob „pomáhání“ blízkým se ukázal už v minulosti, kdy se rozhodl „zachránit“ svého otce tím, že o něm Blesku řekl řadu nelichotivých věcí. Už v roce 2007 si na něj tomuto periodiku stěžoval, když mu nepřišel na svatbu, což se dá ještě pochopit.

V květnu 2021 stejnému deníku ale sdělil, že Jan Nedvěd starší má panické ataky z covidu, je téměř hluchý, že má „vymlácené zuby“ a stydí se za sebe tak, že prakticky neopouští domov. Zostudil tak nejen otce, ale i jeho manželku Pavlínku, která se přitom o manžela vzorně stará.

Reakce muzikantského barda na sebe proto nenechala dlouho čekat.

Nevím proč, ale můj syn si o mně strašně vymýšlí. Na svůj věk zuby mám, nervy mám v pořádku, slyším a v životě jsem neměl ataku. Slova mého syna mě mrzí. Ale tak... Je mladý, je mu padesát,“ reagoval na to tehdy pro Aha! legendární písničkář.

Následovala série synáčkových dalších vyjádření, někdy dost překvapivých. Vypadá to nicméně, pokud ovšem Honza Nedvěd mladší říkal pravdu, že to s tatínkem neměl v dětství úplně lehké.

Usmíření jen na chvíli

Na jaře 2022 to vypadalo na velké usmíření, Honza dokonce ve vyjádření pro eXtra.cz jásal, že ho táta po dlouhých letech políbil. A plánoval mu, již poněkolikáté, pořídit lepší naslouchátka.

Když šlo ale najednou celé společné vystupování bratranců do kytek, padly pochopitelně i plány na společné hraní s Honzou Nedvědem starším ve třech.

Syna vyměnil za synovce

A nyní? Honza Nedvěd se evidentně dál setkává se synovcem Františkem, místo toho, aby držel basu se synem Honzou.

„Kapela funguje, během čtrnácti dnů budeme mít zkoušku se strejdou Honzou. A už koncert na Třebsínském zvonění druhého července dopadl krásně, strejda to dal bez jakékoli zkoušky, odehrál to bravurně. Při děkovačce mi dal pusu a sám mi děkoval,“ prozradil pro eXtra.cz František Nedvěd mladší.

V amatérském videu za odkazem je od 26. minuty vidět, že Honza Nedvěd byl na začátku lehce nesvůj, ale od třetí písničky už dával songy jako z partesu a byl to neskutečný doják s žijící legendou.

„Jsme domluvení, že když se bude cítit dobře, pojede s námi znovu,“ těší se na budoucí rodinnou spolupráci František mladší.

„Co se týče Honzy, nebudu se k němu jakkoli vyjadřovat. On si pořád myslí, že spolu budeme vystupovat, ale tak to určitě nebude. Sice nám svými řečmi odradil některé pořadatele, když všude tvrdil, jak jsem nezodpovědný a nemocný, ale ti sami už teď vidí, že je to naopak,“ věří Franta.

„A jak to vnímá jeho strejda? „Nebudu za něj mluvit. Neřešíme to spolu, ale určitě tu situaci se svým synem nějak vnímá,“ sdělil eXtra.cz nekonfliktní František Nedvěd mladší, který jako by svému loni zesnulému tátovi z oka vypadl.

Každopádně se zdá, že mezi Honzy Nedvědy se situace na příliš dlouho nezlepšila, když starší z nich dal přednost vzdálenějšímu příbuznému. Jeho syn zatím vystupuje s uskupením zvaným Příbuzní.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy