Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Floyda (†46) znovu udusila americká mládež: Za video znázorňující brutální čin byli zatčeni tři muži

Floyda (†46) znovu udusila americká mládež: Za video znázorňující brutální čin byli zatčeni tři muži
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Přes čáru
Video, kde byl při zatýkání udušen černoch George Floyd (†46), obletělo celý svět. Američané se rozhodli protestovat proti policejní brutalitě a vytáhli do ulic, aby se postavili strážcům zákona. Několik mladíků se však rozhodlo vytvořit challenge, kde napodobují tragickou scénu, kdy Floyd vydechl naposled. Tři byli dokonce zatčeni.

"Nemohu dýchat," zaznělo několikrát z úst přidušeného černocha George Floyda, kterého zatýkala policie. Strážník Derek Chauvin mu několik minut klečel přímo na krku, a to i přes to, že ho svědci události prosili, aby z něj slezl. 25. května Floyd zemřel a ve Spojených státech začaly demonstrace. "I na černém životě záleží," psali si lidé na cedule a vyšli do ulic.

Amerika v plamenech

Zatímco na mnoha místech v Americe probíhají protesty plné rabování, ohňů v ulicích a křiku, někde si z jeho smrti doslova utahují. Například trojice mladíků z britského Gatesheadu se u ztvárnění scény evidentně dost nasmála. Video pak nahráli na svůj Snapchat. Ihned poté si museli své účty podle webu Daily Mail zamknout, protože jim lidé vyhrožovali smrtí. Policie mladíky zatkla.

Vyšetřují to jako zločin z nenávisti

"Zatkli jsme dva muže ve věku 19 let a jednoho ve věku 18 let, všichni byli poté propuštěni na kauci. Veřejnost bychom rádi uklidnili, že jejich čin důkladně vyšetřujeme jako zločin z nenávisti," uvedla gatesheadská policie. Další dva mladíci si podobné video nahráli na Instagram, pořízené bylo pravděpodobně přes Snapchat.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy