Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Florbalistu Radka Zelinku pobodali Ukrajinci a přišel o nohu: Teď zazáří v Ordinaci v růžové zahradě

+ Další fotografie
Ordinace
Čtvrteční díl Ordinace v růžové zahradě nabídne divákům napínavou záchranářskou akci, během které záchranář Ota Kovář (Martin Stránský) v terénu amputuje nohu mladému keškaři. Toho ztvárnil bývalý profesionální florbalista Radek Zelinka (27).

Ota Kovář a nová šéfová záchranky Zita Drábová (Jana Holcová) dnes v Ordinaci v růžové zahradě vyjedou k těžkému případu zavaleného hledače kešek. Zkušený Ota Kovář nevidí jinou možnost na záchranu jeho života, než mladému muži amputovat končetinu, rozdrcenou skalním balvanem.

Roli přijal bývalý profesionální florbalista Radek Zelinka, který přišel o nohu vloni v listopadu poté, co jej v Plzni na ulici napadla skupina ukrajinských útočníků.

Procházka po Klatovské ulici v Plzni se hráči kadaňského florbalového klubu změnila v boj o život. 3. listopadu 2018 ho neznámí ukrajinští útočníci bezdůvodně brutálně pobodali, čepel nože zasáhla žaludek i aortu. Kvůli velké ztrátě krve mu začala odumírat levá noha, lékaři mu byli nuceni nohu pro záchranu života vzít. Po měsíci v umělém spánku začal rehabilitovat. Ovšem s vědomím, že k profesionálnímu florbalu se už nikdy nevrátí.

Natáčení Ordinace bral Zelinka jako příjemné zpestření své rekonvalescence. „Byla to dobrá zkušenost, ke které bych se za normálních okolností nedostal. Proto jsem rád přijal. Bylo to zábavné a docela to utíkalo. Martin Stránský i Jana Holcová mi pomáhali, je vidět, že jsou to profíci. Celou dobu jsem ale musel mít zavřené oči, takže jsem z natáčení bohužel moc neviděl," směje se Radek Zelinka.

Toto natáčení bylo pro herečku Janu Holcovou v Ordinaci zatím nejemotivnější. „Na tuhle scénu, kdy jsme museli v terénu amputovat nohu, asi už nezapomenu. Okolnosti, jakým tento muž reálně o nohu přišel, a způsob, jakým se vše událo, bylo pro mě velmi silné a šokující,“ sdělila po natáčení Jana Holcová.

Mohlo by vás zajímat

Další články