Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Flegr se stal obětí rozzuřeného útočníka. O vlásek unikl prohození plotem

Flegr se stal obětí rozzuřeného útočníka. O vlásek unikl prohození plotem
Zdroj: Se svolením Jaroslava Flegra
Nečekaný útok

Známý biolog a parazitolog Jaroslav Flegr (63) se v neděli stal obětí rozzuřeného útočníka. Ten měl podle všeho na vědce vyběhnout z auta a pokusit se ho prohodit plotem. Z incidentu si odnesl pár modřin. Na svůj Facebook Flegr napsal, že čelí negativní kampani proti své osobě už dlouho a doposud ji ignoroval, to chce ale změnit. 

Ačkoliv prý biologa Jaroslava Flegra spousta lidí zastavuje na ulici a děkuje mu za osvětovou práci, najdou se i tací, kteří ho kritizují. V neděli se navíc internetové rozhořčení proměnilo ve fyzický útok. Ve svém facebookovém statusu se rozepsal o nedělním útoku, kdy na něj z auta vyběhl rozzuřený muž a snažil se ho prohodit plotem. Podle biologa byla na vině někdejší reakce na výrok vicepremiéra Jana Hamáčka o mrazácích na mrtvoly v ulicích.

Problém s mrazáky

Mrazáky v ulicích jsou pochopitelně blbost, netuším, co by tam dělaly. Mrazáky, přesněji řečeno mrazírenská auta, stály v mnoha evropských a amerických městech za budovami nemocnic, protože nemocniční márnice se v kritických dnech epidemie rychle přeplnily. Tak to patrně myslel Hamáček, a tak jsem to určitě myslel já – s redaktorem jsme se v tu chvíli bavili o možnosti kolapsu nemocnic. A asi dva dny nato v rozhovoru, tuším pro DVTV, jsem dokonce svá slova odvolal,” napsal Flegr na svou obhajobu.

Situace se nakonec uklidnila

Flegr dále napsal, že naštvaného muže nakonec přemluvil a celá kuriózní situace se obešla s pár modřinami a potlučenou kamerou. „Příště by to mohlo dopadnout hůř. Takže mi asi nezbývá než svůj pokřivený obraz začít alespoň trochu řešit,” nechal se slyšet.

Podle něj ale lidé nejsou naštvaní ani tak na něj, ale spíše na jeho mediální obraz, který novináři vytvořili. Doposud negativní kampaň proti své osobě zatím ignoroval, nyní chce přístup změnit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy