Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Flákanec Volný hysterčí: Chystá se hromadná vražda pacientů, neúčastněte se toho

Zdroj: Profimedia
COVID-19
Poslanec Lubomír Volný po Facebooku šířil zprávu, že se připravuje plán pro zdiskretitování léku Ivermektin, který se nasazuje proti koronaviru. V příspěvku poukazoval na to, že zdravotníci mají zavraždit několik pacientů, kteří budou lék užívat. Policie uvádí, že by se Volný takovou zprávou mohl dopustit trestného činu.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci Ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," začal svůj příspěvek na Facebooku poslanec Lubomír Volný, kterého veřejnost může znát především z dnes již kultovní rvačky u pultíku ve sněmovně. "Jste-li jako lékař, lékařka, zdravotník součástí tohoto plánu, nedělejte to! Ať už Vám vyhrožují čímkoliv! Nejste sám, nejste sama!" apeloval v příspěvku, který během pár hodin sdílelo několik tisíc lidí. Facebookový status byl poté smazán.

Policie uvádí, že se Volný mohl dopustit tresstného činu šíření poplašné zprávy. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů (včetně vraždy) a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," reagovala policie na svém Twitteru na Volného příspěvek.

Lék Ivermektin, o kterém Volný psal, je v České republice v posledních dnech předmětem velké diskuze. Některé nemocnice ho totiž začaly podávat pacientům s COVID-19, i když zatím není schválený českým ministerstvem zdravotnictví ani Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Ivermektin v určité úpravě slouží mimo jiné k léčbě zvířat, například koní, a lidé jej začali vyžadovat po veterinářích. Experti ale před používáním léků pro zvířata varují.

Související články

Další články