Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Finská policie označila páteční útok za teroristický čin! Maročan vraždil nožem

Maročan pobodal nožem 10 lidí.
Finská policie vyšetřuje páteční útok ve finském městě Turku jako akt terorismu. Hlavním podezřelým je osmnáctiletý Maročan. Policie v noci na sobotu při razii zatkla 5 dalších lidí. Útočník v pátek na náměstí ubodal dvě osoby a dalších 8 zranil. Policisté byli nuceni útočníka postřelit a zatknout.

Totožnost muže finská policie zatím nezveřejnila. V pátek odpoledne v centru města Turku na jihu Finska pobodal nožem 10 lidí. Dvě osoby tento útok nepřežily. Obě byly podle finské policie finskými občany. Mezi zraněnými jsou také dva Švédové a jeden Ital.

Útočníka policisté postřelili do nohy a nyní je v péči lékařů. Výslech podle finské policie zatím nebyl možný. Na tiskové konferenci policie uvedla, že mají políčeno na další podezřelé a že se pokračuje v hledání případných kompliců.

„Zadržujeme nyní šest podezřelých, hlavního podezřelého a pět dalších,“ řekl agentuře AFP v sobotu ráno vyšetřovatel Markus Laine. „Prověřujeme roli pěti dalších osob, nejsme si však ještě jisti, zda jsou (s útokem) nějak spojeni,“ dodal Laine. „Všech pět lidí podle něj ale bylo v kontaktu s hlavním podezřelým,“ informoval portál idnes.cz.

Na sociálních sítích finská policie uvedla, že spolupracuje při vyšetřování s dalšími zeměmi. Po útoku Finsko posílilo bezpečnostní opatření po celé zemi. Mezinárodní letiště v Helsinkách střeží více policistů.

Mohlo by vás zajímat

Další články