Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Finská policie označila páteční útok za teroristický čin! Maročan vraždil nožem

Maročan pobodal nožem 10 lidí.
Zdroj: Twitter
Finská policie vyšetřuje páteční útok ve finském městě Turku jako akt terorismu. Hlavním podezřelým je osmnáctiletý Maročan. Policie v noci na sobotu při razii zatkla 5 dalších lidí. Útočník v pátek na náměstí ubodal dvě osoby a dalších 8 zranil. Policisté byli nuceni útočníka postřelit a zatknout.

Totožnost muže finská policie zatím nezveřejnila. V pátek odpoledne v centru města Turku na jihu Finska pobodal nožem 10 lidí. Dvě osoby tento útok nepřežily. Obě byly podle finské policie finskými občany. Mezi zraněnými jsou také dva Švédové a jeden Ital.

Útočníka policisté postřelili do nohy a nyní je v péči lékařů. Výslech podle finské policie zatím nebyl možný. Na tiskové konferenci policie uvedla, že mají políčeno na další podezřelé a že se pokračuje v hledání případných kompliců.

„Zadržujeme nyní šest podezřelých, hlavního podezřelého a pět dalších,“ řekl agentuře AFP v sobotu ráno vyšetřovatel Markus Laine. „Prověřujeme roli pěti dalších osob, nejsme si však ještě jisti, zda jsou (s útokem) nějak spojeni,“ dodal Laine. „Všech pět lidí podle něj ale bylo v kontaktu s hlavním podezřelým,“ informoval portál idnes.cz.

Na sociálních sítích finská policie uvedla, že spolupracuje při vyšetřování s dalšími zeměmi. Po útoku Finsko posílilo bezpečnostní opatření po celé zemi. Mezinárodní letiště v Helsinkách střeží více policistů.

Související články

Další články