Finparáda už pět let vyhlašuje Nejlepší finanční produkt roku, letos poprvé do soutěže zahrnula i stále populárnější mikropůjčky. U těch odborníci hodnotili, jak vysoké poplatky za ně zaplatíte, ale také to, jestli s vámi poskytovatel férově komunikuje, nic před vámi netají a půjčí vám jen tolik, kolik můžete splatit.

Z hodnocených mikropůjček dopadla nejlépe Zaplo půjčka. Mezi její výhody podle poroty patří rychlost schválení, nízké poplatky nebo třeba první půjčka do výše až 8000 korun zdarma. Porota také ocenila, že společnost Zaplo Finance je členem asociace, která sdružuje seriózní poskytovatele nebankovních úvěrů (APNÚ).

„Samozřejmě nás cena Finanční produkt roku 2015 těší, především proto, že v soutěži se nehodnotila jenom cena půjčky, ale i další kritéria,“ říká k ocenění ředitel Zaplo Finance Vít Růžička. „Kromě výše poplatků i případných sankcí porota přihlížela také k tomu, jestli poskytovatel půjčuje zodpovědně a jestli se zákazníky otevřeně komunikuje. A na to klade Zaplo už od svého vstupu na český trh velký důraz,“ vysvětluje Růžička.