Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Finanční machinace v Juventusu: Vyšetřovaný je i Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd: Vyšetřují ho v souvislosti s finančními machinacemi
Zdroj: extra.cz/Josef Onderka
+ Další fotografie
fotbalový klub

Česká fotbalová legenda Pavel Nedvěd (49) má problém. Italské finanční orgány se totiž začaly zabývat účetnictvím klubu Juventus Turín. A právě Nedvěd je jako viceprezident klubu podle italského deníku Gazzetta dello Sport mezi šesticí vyšetřovaných.

Možné machinace v účetnictví italského fotbalového klubu Juventus Turín vyšetřuje italská finanční policie. Mezi šesti osobami, které jsou předmětem vyšetřování, je i viceprezident klubu a bývalý český fotbalista Pavel Nedvěd. Jak uvádí italský deník Gazzetta dello Sport, cílem vyšetřování jsou dokumenty, které mají nějakou souvislost s účetními uzávěrkami mezi roky 2019 - 2021. Mělo jít jak o nákupy hráčů, tak i běžné účetnictví.

Podezřelé transfery hráčů

Obviněn je rovněž klubový prezident Andrea Agnelli nebo sportovní ředitel klubu Fabio Paratici, který nyní pracuje v anglickém klubu Tottenham Hotspur. Policisté vyšetřují falšování účetnictví v souvislosti s kapitálovými příjmy. Mělo by se jednat o transkace v objemu až 50 milionů eur. Podezření se objevilo již v červenci ohledně transferu hráčů Pjaniče a Arthura mezi Juventusem a Barcelonou.

Samotný Pavel Nedvěd za Juventus hrál mezi roky 2001 až 2009. V roce 2003 pak získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Ve vedení klubu je od roku 2010, viceprezidentem je posledních šest let.


Související články

Další články