Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Finalista StarDance a učitel Michal Padevět otevřeně o online výuce: Děti jsou otrávené, lituji rodiče

Zdroj: profimedia.cz
výuka
Finalista taneční show StarDance a učitel na prvním stupni Michal Padevět popisuje online výuku. Jaké výhody a nevýhody má distanční výuka a jak to celé vnímá vystudovaný pedagog „v první linii“?

Michal Padevět je především učitelem na prvním stupni na 7. ZŠ Kladno a až v druhé řadě taneční lektor. Taneční kurzy dělat teď nemůže, zato má plné ruce práce s online výukou.

Padevět doufá, že se vše brzy vrátí k normálu, protože tento způsob výuky je složitý pro všechny. „Některé děti třeba nemají počítač nebo jsou rodiny, kde jsou děti tři, každé v jiné třídě, to pak musí mít rodina počítače tři, opravdu náročné,“ tvrdí učitel. Denně má jeho třída 5. ročníku tři hodiny výuky. Jedná se vždy o 3x 45 min. s patnáctiminutovou přestávkou. Následně všem rozesílá úkoly.

„Tři hodiny u počítače je podle mého názoru mnohem náročnější než sedět pět nebo šest hodin ve škole.“ Jak uvádí taneční mistr a učitel v jedné osobě, dětem samozřejmě chybí sociální kontakt a pohyb! Během výuky se objeví mnoho technických problémů, které všechny zdržují, a navíc, nikdy nemůže učitel zkontrolovat, zda dávají děti pozor. Svůj ročník však Michal Padevět chválí, protože si už jeho žáci na systém zvykli, přesto má pocit, že děti obecně trochu polevily a zlenivěly. „Nedivím se, že jsou děti otrávené, tohle řešení opravdu musí být pouze dočasné, dlouhodobě to prostě není možné.

Děti se učí samostatnosti

Líto je Michalovi také rodičů, kteří najednou musí řešit a kontrolovat úkoly dětí, kvalitu připojení při výuce, obědy atd. a do toho stíhat ještě svoje pracovní povinnosti. Přípravy učiteli

zaberou někdy i dost času. Učitelé by se dle nepsaného pravidla měli věnovat především výuce českého jazyka, matematiky a také cizím jazykům. Výhodou by snad mohlo být, že se děti, alespoň částečně, mohou naučit samostatnosti.

Mám zkušenost jen v naší škole, ale u nás jsme měli několik školení jak vyučovat online a také jak zabezpečit výuku technicky, dokonce škola půjčila několik

počítačů těm, kteří doma výpočetní technikou nedisponují.“ Mgr. Michal Padevět se těší na děti osobně, protože svou třídu učí posledním rokem, než žáci přejdou na druhý stupeň, a zdá se, že těšení je oboustranné. Jak se můžete přesvědčit v pořadu ČT 13. komnata Michala Padevěta, žáci v jeho třídě ho mají skutečně rádi.

Související články

Další články