Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Finalista MasterChefa Roman Staša o dvou nejtěžších okamžicích: Myslel jsem, že je to můj konec

Finalista MasterChefa Roman Staša o dvou nejtěžších okamžicích: Myslel jsem, že je to můj konec
Zdroj: Roman Staša archiv
+ Dalších 6 fotografií
masterchef
Po úterním díle MasterChefa Česko 2020 se rozhodlo, kdo postupuje do finále. O titul MasterChefa se utká Roman Staša (31) a Pavlína Lubojatzky (25). Sympatický kudrnáč patří mezi horké favority již od samého začátku. A svým humorem si dokázal získat přízeň tisíců diváků. Pro eXtra.cz se rozpovídal o tom, jak zvládá popularitu, která mu díky soutěži raketově stoupla, a také popsal, co mu soutěž vzala.

Už brzy se rozhodne, kdo se stane v kulinářské soutěži MasterChef vítězem. Do finále se dokázal probojovat horký favorit Roman Staša, který nejen svým kulinářským uměním, ale také charismatem očaroval celé Česko.

Díky soutěži Romanovi stoupla popularita a na jeho sociálních sítích ho sleduje více než sto tisíc uživatelů. Roman se pro eXtra.cz svěřil, jak tuhle popularitu zvládá, zda si ji užívá a jestli se nebojí rychlého pádu, ke kterému by mohlo po soutěži dojít.

"Užívám si popularitu v tom smyslu, že potkávám spoustu lidí a všichni jsou moc fajn a pozitivní a líbí se jim, co pro ně chystám, jak se stavím k různým věcem apod. A strach ze ztráty popularity nemám. Já jsem pořád stejný. Takže jestli ta popularita trochu opadne nebo zesílí, moc neřeším. Dokázal jsem bez ní žít i před soutěží, tak bych to zvládl i po ní."

Myslel jsem, že je to můj konec

Pláč, stres a pot jsou jedny z dalších hlavních atributů soutěže MasterChef 2020 Věčně dobře naladěný Roman Staša prozradil, jaké dva nejtěžší momenty v soutěži doposud zažil.

"Těch okamžiků bylo určitě hodně, ale vybral bych asi dva nejtěžší. Vaření u Honzy Punčocháře a určitě pečení dortu. Větší stres byl rozhodně dort. Když nám tenhle úkol zadali, tak jsem si říkal, že to je můj konec. A to jsem ještě netušil, že se sám zkusím zapálit i otrávit. Když se dívám na jednotlivé díly v televizi, tak pořád nechápu, že jsem si s nimi dokázal poradit," prozradil pro eXtra.cz s dodatkem, že "úplně nejtěžší na celé soutěži bylo loučit se se soutěžícími, kteří vypadli. Nejhůř jsem asi nesl konec Pavla Berky".

Soutěž mi dala víc, než vzala

"Soutěž mi toho dala strašně moc. Rozhodně víc, než jsem od ní čekal. Možnost získat zkušenosti od porotců a strávit s nimi tolik času, to mi určitě pomohlo nejen kuchařsky, ale hodně i lidsky. Celkově mám pocit, že všechno, co mi soutěž přinesla, mě někam posunulo a toho si budu vždycky vážit. A rozhodně to stálo za ten čas, což je jediná věc, kterou mi vzala," řekl Roman Staša.

Plány do budoucna

Je znát, že kulinářský kouzelník Roman Staša má jasně dané životní priority a pro eXtra.cz prozradil, jak to vidí s plány do budoucna a jaký sen by si rád splnil.

"Na to se nedá asi odpovědět jednoduše. Ať mě život zavane kamkoli, tak když budu mít pořád radost ze života jako teď, tak budu spokojený. A jestli i za 5 let budu vařit a dělat svůj projekt BEZADRESY, tak to bude splněný sen."

Sympatickému Romanovi to dávají kluci v hokejové kabině občas sežrat

Podpora od jeho nejbližších je pro Romana velmi důležitá, pro eXtra.cz se svěřil, jak jeho úspěch vnímají. "Všichni nadmíru pozitivně. Prožívají to se mnou naplno a podpora od nich je pro mě hodně důležitá." Roman není jen kuchař, ale také hokejový trenér a prozradil, co na jeho popularitu říkají kluci v kabině. "No a v hokejové kabině to je klasika. I když jsem trenér, tak mi to celý náš tým dává v dobrým trošku sežrat, takže při zkažené přihrávce si občas poslechnu něco o celebritě a tak," řekl úsměvně. "Ale cením si toho, že chápou, že kvůli povinnostem občas vynechám trénink nebo zápas," dodal k hokejovým tréninkům, než vypukla světová pandemie a následná vládní nařízení.

Simona Stašová o svých budoucích snachách: Jsme kamarádky, ale k Jiřině chovají respekt

Související články

Další články

Nejnovější kauzy