Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Finále Peče celá země: Party dort rozhodl o vítězi, stala se jím šikovná zrzečka Petra

Zdroj: Česká televize archiv
+ Dalších 13 fotografií
peče celá země
Už dnes večer jste mohli zhlédnout soutěž amatérských pekařů v reality show Peče celá země. Finálová trojka byla složená ze tří dam. Petry, Aničky a Pavlíny. Ve finálovém kole měly účastnice show zhotovit v prvním kole pravé české chlebíčky. Ve druhém kole je čekala výroba mini makronek pěti barev a pěti chutí.

1. Tradiční české chlebíčky dopadly fiaskem

Petra vsadila na rodinou klasiku bez majonézy a uzenin. "Když dělám pomazánky, tak je to takové co dům dal," říká sympatická Petra, která byla favoritkou show Peče celá Země Černovlasá Anička se zase přiklonila ke zdravějším potravinám. U Aničky chlebíčků dominovala zelenina, ovoce a ořechy.

Pavlína se na rozdíl od svých dvou kolegyň držela tradice. "Za mě jste splnila představu. Když opomenu vzhled z chudého kraje, tak ty dva okamžitě kupuju," okomentoval výtvor Pavlíny porotce Josef Maršálek

"Výborné pomazánky, vychucené," dodal. Pavlína byla ale jediná, které porota chlebíčky velmi kladně ohodnotila. "To estetično se dalo vyhnat. My máme více zeleného. Chlebíček musí být vysoký a krásný. Chlebíček je o luxusu," pronesla Mirka van Gils Slavíková směrem k výtvoru Petry.

2. Makronky na výbornou

Makronky jsou taková vysoká škola cukrářská a finalistky měly po vyřčení úkolu obavy. Jak se ale později ukázalo, byly zbytečné. "Krásné.. Vypadají moc dobře" hodnotil Maršálek makronky Aničky. "Je to lahodné, jemné a textura makronky je tak, jak má být," dodala Mirka.

"Tyhle makronky vypadají hodně vymazelně " řekla Mirka Pavlíně. "Tyto makronky jsou pusinky. protože jsou dotažené. Postrádám u nich vláčnost uvnitř," byla kritická na závěr porotkyně k Pavlíně.

"Chuťově výborné, oku lahodí. Za mě výborná práce," zněl verdikt porotců na stranu Petry.

Patrový dort na party rozhodl o vítězi

Posledním úkolem tří amatérských kuchařek bylo upéct extravagantní party dort, který bude mít tři patra. Zatímco Anička se inspirovala u ptáků, Petra zase pohádkou Alenka v říši divů.

I přesto, že Petra, Anička i Pavlína držely po celou dobu soutěže při sobě, tak vyhrát mohla jen jedna. "Mně se ta myšlenka páva líbí. Ale šlo si s tím vyhrát," okomentovala porotkyně dort Aničky. "Za mě osobně skvělý počin," dodala.

"Zde oceňují potažení korpusu cukrem. Nápad jako takový je velmi pěkný," zhodnotila dort Petry Mirka van Gils Slavíková. "Jsem beze slov," řekl Maršálek. "Znám od vás ale daleko větší střelby," dodala smutně Mirka.

"Je to nádherná práce, krása" rozplýval se nad dortem Pavlíny Josef Maršálek. "Je tam rum a je ho tam hodně," hodnotil Maršálek dál. Nakonec se ale vítězkou stala s přehledem Petra.

Související články

Další články