Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Filmový výlet: Víte, kde se natáčely nejkrásnější české pohádky?

Znáte hrady, na kterých se natáčely slavné české pohádky?
Zdroj: Facebook/Milujeme české pohádky
+ Dalších 10 fotografií
Každá pohádka si žádá své. Některé sluší zřícenina hradu, jiné zase třeba zámek. Naši filmaři mají s výběrem lokalit celkem štěstí – středověkých, renesančních, nebo barokních památek máme v Čechách dost. Víte, na kterých místech se natáčely naše nejznámější pohádky?

Popelka bydlela na Švihově

Popelka, v podání Libuše Šafránkové, v nejoblíbenější české pohádce Tři oříšky pro Popelku bydlela sice na statku macechy, ten byl ale ve skutečnosti součástí gotického hradu Švihov.

V Adršpachu bloudil Třetí princ

Adršpašsko-teplické skály jsou další lokalitou, kterou díky její kráse filmaři milují. V pohádce Třetí princ sice tři princové sídlili na Křivoklátu, ale Adršpach posloužil jako Země démantových skal.

Sůl nad zlato z Pernštějnu

Pohádka se známým poučením, že bez zlata a drahých kamenů člověk žít může, ale bez soli ne, se natáčela hned na dvou hradech. Prvním z nich je pohádkový Pernštejn, který najdete na Moravě, a druhým z nich je v lesích poblíž Prahy umístěný Křivoklát.

Zlatovláska pobývala na Červené Lhotě

Malebný zámek Červená Lhota je pro pohádky jako stvořený. Asi ta nejslavnější, která zde vznikla, je Zlatovláska – právě tady totiž musel Jiřík splnit tři obtížné úkoly a zjistit, která z princezen je ta pravá.

„Dumky žalky“ se rozléhají na Krakovci

Hrad Brtník z muzikálové pohádky Ať žijí duchové ve skutečnosti nese jméno Krakovec. Tady se z Leontýnky díky kopretině darované z lásky stane normální dívka.

Pyšná princezna

Pohádka Pyšná princezna se natáčela hned na několika místech. Otec Krasomily vládl na zámku Hluboká, kde se princezna také koupala v malém jezírku. V Dolském mlýně s králem Miroslavem pomáhali mlít mouku a před pronásledovateli se pak společně ukrývali na Panské skále u Kamenického Šenova.

Létajícího ševce Jíru hostil Bouzov

Romantický hrad Bouzov se v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci objevuje v mnoha záběrech. Střecha, kde Jíra poprvé vyzkouší svá křídla, pak náleží zámku Vítkovec.

Související články

Další články