Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Filmový svět pláče: Zemřel oscarový velikán, režisér Posledního tanga v Paříži

+ Další 4 fotografie
Úmrtí slavných
Zejména Italové musí truchlit po filmovém režisérovi Bernardu Bertoluccim. Ten zemřel ve věku sedmasedmdesáti let. V mládí se věnoval skládání básní, ale později se zaměřil na film a uspěl. Mezi jeho nejslavnější filmy patří Poslední tango v Paříži nebo Konformista.

Není náhoda, že Bernardo Bertolucci psával v mládí básně. Jeho otcem byl totiž básník Attilio Bertolucci. Bernarda to ale více táhlo k filmu a postupem času se stal jedním z nejvýznamnějších režisérů nejen v rodné Itálii.

Jeho režijním debutem byl film z roku 1962 s názvem Kmotřička. Mezi jeho další úspěchy lze zařadit snímky jako Konformista nebo Poslední císař. Za ten získal Bertolucci Oscary za nejlepší film, režii a scénář.

Čeští diváci mají nejspíše v paměti film Poslední tango v Paříži. Za ten sice Oscara nezískal, ale dodnes se těší velké oblibě zejména kvůli své kontroverzi. Američan Paul se po smrti své ženy schází v opuštěném domě s Francouzkou jen kvůli sexu. Nic o sobě nevědí.

Celý filmový svět musí zákonitě truchlit, protože přišel o velikána.

Mohlo by vás zajímat

Další články