Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Filmový Rocky slaví 44 let: Jak se zub času podepsal na soupeřích italského hřebce?

Filmový Rocky slaví 44 let: Jak se zub času podepsal na soupeřích italského hřebce?
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
galerie
Když se řekne Sylvester Stallone, tak se většině lidem vybaví dvě postavy, se kterými je herec spjatý - Rambo a Rocky. A právě film o sympatickém, neohrabaném boxerovi z chudé čtvrti Filadelfie měl premiéru před 44 lety. Připomeňte si s námi bijce, kteří se utkali s italským hřebcem v ringu i mimo něj.

Kdo by neznal dnes již legendární příběh o prostoduchém outsiderovi, který svůj život zasvětil boxu. Třicetiletý Rocky, kterého hraje Sylvester Stallone, si postupně získává přízeň publika, slávu a nakonec i srdce plaché Adrian. Po dotočení šesti dílů se Stallone rozhodl pro pokračování sportovního dramatu, ve kterém již nezápasí, ale trénuje začínajícího boxera Adonise Johnsona, syna Apolla Creeda.

Rocky I a II

V prvních dvou filmech se proti Rockymu postaví sebevědomý Apollo Creed, kterého ztvárnil Carl Weathers. Dvakrát to oba boxeři dotáhnou s vypětím sil až do 15. kola. Díky zápasu s Apollem se z Rockyho stane hvězda. Nakonec se z rivalů stanou v dalších filmech opravdoví přátelé.

Rocky III

Agresivní hulvát jménem Clubber Lang v podání Mr. T se vrhne na Rockyho jako rozzuřený býk na toreadora. Právě Lang knokautuje šampiona už ve druhém kole a získá titul. Rockyho trápí vina za smrt trenéra Mickeyho a pochybuje sám o sobě... Adrian a Apollo navrátí Rockymu sílu, sebevědomí, ale hlavně pohled tygra.

Rocky se vrátí v perfektní formě a získá zpět titul šampiona v těžké váze.

Rocky IV

Čtvrtý díl je podle mnoha fanoušků tím nejlepším. Neporazitelný a chladný Ivan Drago (Dolph Lundgren) zasadí během exhibičního zápasu Creedovi smrtelnou ránu. V Rockym se bouří krev a žádá odvetu s málomluvným Rusem.

Italský hřebec odlétá do Sovětského svazu, kde podstoupí extrémní trénink. Ačkoliv vypadá Sylvester vedle Dolpha jako skrček, dokáže obřího, nemotorného Ivana dostat v posledním kole k zemi. Kolosální zápas má však následky...

Rocky V

Rocky utrpěl během souboje s Dragem těžké zranění hlavy. Další zápas by ho mohl stát život. I když se mu podařilo nemožné, není Rockyho život růžový, přijde o všechen majetek a musí se vrátit do chudé čtvrti ve Filadelfii. Do života mu vstoupí Tommy Gun, který touží po tom, aby ho Rocky trénoval. Starý dobrák se mladíka ujme, ačkoliv se to jeho ženě ani synovi Robertovi (Sage Stallone) nelíbí.

Rocky dá Tommymu všechno a on se mu odvděčí tím, že mu vrazí nůž do zad. Je načase namistrovaného mladíka, kterého nikdo neuznává, srovnat, a to mimo ring. V pátém díle dojde na drsnou pouliční bitku, při které neplatí žádná pravidla. Tommy Gun je oproti všem protivníkům ten nejslabší, a tak není divu, že ho Rocky zadupe do země.

Rocky Balboa

Poslední snímek je velmi dojemný. Ovdovělý Rocky si otevře restauraci a snaží se sblížit se svým synem... Jednoho dne zhlédne počítačovou simulaci zápasu mezi ním v nejlepší formě a úřadujícím šampionem těžké váhy Masonem Dixnem (Antonio Tarver). Podle simulace by Rocky nad současným mistrem vyhrál. Mason není vyloženě záporák, ale chce utnout veškeré klevety o tom, že by nad Rockym nevyhrál. Dojde tedy na zápas, který se má nést v duchu exhibice.

Rocky naposledy navlékne rukavice a zařádí si v ringu. Po zaznění gongu jsou oba vyčerpaní, ale vděční jeden druhému.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy