Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Filmový festival bez CIGARET?! Jiřímu Bartoškovi se nabízí hned několik skulinek jako řešení!

Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
Filmový festival ve Varech bez zapálené cigarety? Tak to je doslova nejhrůznější noční můra pro Jiřího Bartošku! Jak se může poprat s protikuřáckým zákonem?

Legendární herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiří Bartoška se momentálně bez přestávky věnuje finálním přípravám na 52. ročník MFFKV. Jediné, co ho vzadu v mysli trápí, je fakt, že kvůli platnosti nového zákona si už v žádném podniku legálně nezapálí svoji milovanou cigaretu.

Stejně jako například herečka Jiřina Bohdalová i Jiří Bartoška je letitý kuřák. Nevidět cigaretu v jeho ruce je skoro taková rarita jako vidět pandu ve volné přírodě. Nedávno se Bartoška jasně vyjádřil k protikuřáckému zákonu, který evidentně nebude omezovat jeho osobní svobodu.

„Kouřit nepřestanu, budu chodit ven,“ řekl bez váhání Barťák.

Ale co krom kouření bude ve slavném Becher’s baru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech při festivalu dělat? Jeho slavný prezidentský stůl byl každý rok zahalen do mlhy kouře, ve které se prostřídaly na kus řeči i ty největší hollywoodské hvězdy. Momentálně je slavný Becher’s bar nově zrekonstruovaný a plně připraven na provoz bez kuřáků.

Jediné možné řešení, které se Jiřímu Bartoškovi nabízí, je buďto vytvořit soukromý klub kuřáků v hotelu Pupp, na který by tudíž zákon nedosáhl, a nebo po vzoru pražské kavárny v blízkosti Staroměstského náměstí vytvořit doslova filmový ateliér. Že jste o tom neslyšeli?

To je taková kuřácká kavárna, ve které se bude točit po dobu několika let dokumentární film o kouření. Kdokoliv do této kavárny může zavítat a zakouřit si u šálku horké kávy, pod podmínkou, že se zapíše do návštěvní knihy jakožto komparsista do filmu. No není to geniální?

Související články

Další články