Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Filmoví fanoušci budou mít žně: Do dražby jde klobouk Jacka Sparrowa i Gladiátorův štít

Filmoví fanoušci budou mít žně: Do dražby jde klobouk Jacka Sparrowa i Gladiátorův štít
Zdroj: profimedia.cz, Walt Disney Studios
+ Dalších 8 fotografií
Aukce
Máte doma filmového fanouška? Připravte si peněženku, v Londýně se chystá aukce rekvizit z těch nejznámějších filmů a televizních pořadů. Na prodej bude více než 900 sběratelských kousků mimo jiné ze Star Wars, Návratu do budoucnosti II, Jamese Bonda a Pretty Woman.

Pojďme se podívat, jaké se v aukci sejdou ikonické předměty. Mezi těmi, u nichž se očekává opravdu vysoká prodejní cena, je na prvním místě světelný meč, kterým se ve Star Wars: Pomsta Sithů oháněl Ewan McGregor Částka za něj by se mohla vyšplhat až na 3,6 milionu korun.

Buďte jako Bond. James Bond

V nabídce bude též Bondova armádní sportovní bunda, kterou měl na sobě Daniel Craig ve filmu Skyfall Očekávaná cena je 20 tisíc liber, tedy asi 600 tisíc korun. To je na použitou teplákovku celkem dost, nemyslíte?

Oháknout se od hlavy až k patě

V dražebním katalogu bude mimo jiné i pirátský klobouk Johnnyho Deppa (57) z filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna nebo jeden z klobouků, který si nasadila Madonna jakožto Evita ve stejnojmenném filmu. Další pokrývkou hlavy v nabídce je fedora, jíž dal na hlavu Jack Nicholson coby Joker v Batmanovi

Bomber Toma Cruise neboli Mavericka z filmu Top Gun by se potom mohl prodat za necelého půl milionu korun. Vydražit si můžete i další kousky do garderóby, bundu, ve které Michael J. Fox cestoval časem ve dvojce Návratu do budoucnosti a červené kožené sako Brada Pitta neboli Tylera Durdena ze snímku Fight Club

Pokud si potrpíte na vysoké sexy boty, budou k mání "pracovní" kozačky, které na sobě měla Julia Roberts, když jako Vivian ve filmu Pretty Woman poprvé potkala Edwarda. Předpokládá se, že vynesou asi 450 tisíc korun. Přihazovat budete moct též na kostým Charlieho Chaplina, který oblékl Robert Downey Jr. ve snímku Chaplin z roku 1992.

Výstroj a výzbroj

Fanoušky by mohla potěšit i hereckým ansámblem podepsaná helma, která chránila Toma Hankse, když zachraňoval vojína Ryana, štít, kterým se Russell Crowe bránil v Gladiátorovi nebo kostým Petera Pana, který oblékl Robin Williams ve filmu Hook z roku 1991. Na prodej bude i křišťálová koule, ze které věštil David Bowie ve filmu Labyrint nebo mechanická hlava vetřelce ze stejnojmenného filmu z roku 1979.

Do dražby, která se koná 1. a 2. prosince v Londýně, půjdou předměty v celkové hodnotě přesahující 130 milionů korun. Přihazovat lze online nebo po telefonu. Pořadatelé slibují "fantastickou sbírku více než 900 artefaktů, na které se mohou filmoví fanoušci těšit".

Související články

Další články

Nejnovější kauzy