Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Filmové tragédie: 7 největších hollywoodských propadáků všech dob

47 róninů, John Carter: Mezi dvěma světy nebo Ostrov hrdlořezů –
i tyto tři snímky patří mezi největší filmové propadáky.
Zdroj: Facebook/pinterest.com
+ Další 3 fotografie
Ne každý film může být hitem roku. Umění je v tom vytipovat si, který snímek na to má, aniž by do něj bylo potřeba investovat nesmyslné částky. Jenže hollywoodští producenti někdy myslí zbytečně ve velkém, což je může přijít hodně draho. U kterých filmů se pořádně zapotil nejeden účetní?

1. Božský Evan (2007)

Film měl být jakýmsi pokračováním úspěšné komedie Božský Bruce, ve které exceloval Jim Carrey. Pokračování se Stevem Carellem ale dopadlo velice neslavně, ztrátou 88 milionů dolarů.

2. John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Film o muži, který cestuje na Mars, patří k jedněm z největších finančních katastrof v historii Hollywoodu. Akční dobrodružnou fantasy na motivy sci-fi románů Edgara Rice Burroughse kritika ihned po uvedení tvrdě smetla. Biják připomínající cosi jako nové Hvězdné války utrpěl ztrátu kolem 124 milionů dolarů.

3. Máma mezi Marťany (2011)

Film o chlapci, který zachraňuje svou mámu, kterou unesli Marťani, aby odčinil své špatné chování, se zapsal do historie studia Disney jako jejich největší finanční neúspěch. Ztráta 111 milionů dolarů musela hodně bolet.

4. 47 róninů (2013)

Předpokládalo se, že snímek 47 róninů bude velkým comebackem Keanu Reevese, ale opak se stal pravdou. Tento fantasy film měl velké produkční problémy už v počátcích, příběh byl příliš temný a depresivní. Smutný je i pohled na největší ztrátu všech dob – 149 milionů dolarů.

5. Ostrov hrdlořezů (1995)

Jeden by si řekl, že filmy o pirátech musí mít u lidí úspěch. Stačí se podívat na slavné Piráty z Karibiku, kteří svými výdělky zbořili všechna očekávání. Ale není snímek jako snímek. Ostrov hrdlořezů je podle většiny bez jiskry. Diváky podle ohlasů neupoutaly ani hlavní postavy, ani příběh, který je značně překomplikovaný. Ztráta 88 milionů dolarů.

6. Pluto Nash (2002)

O sci-fi komedii s Eddiem Murphym v hlavní roli se dnes v Hollywoodu jen šeptá. Projekt dostal na starost tehdy ještě relativně nezkušený Ron Underwood, a aby se pojistila návratnost nákladů, domluvilo studio do filmu řadu známých tváří do vedlejších rolí – Aleca Baldwina, Johna Cleese a další. Ani tak se ale film nepodařilo zachránit a skončil se ztrátou 96 milionů dolarů.

7. Sahara (2005)

Ani Penélope Cruz, ani Matthew McConaughey nepomohli tomu, aby se exotické dobrodružství s nebezpečím a vtipnými situacemi stalo další Mumií. Natáčení filmu v poušti pohltilo tolik peněz, že se s něj stal propadák nevídaných rozměrů. 100 milionů dolarů.

Související články

Další články