Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

FILMOVÉ PREMIÉRY TÝDNE: Přichází horor Úniková hra! Mrazivá podobnost s tragédií v Polsku

Zdroj: CSFD.cz
+ Dalších 12 fotografií
na co do kina
Leden už se pomalu blíží ke konci a stihl nám přinést spoustu skvělých snímků. Jaké filmy se do kin dostanou na konci prvního měsíce nového roku? Přichází česká komedie Ženy v běhu a americké drama Ticho před bouří. Mimo to ovšem přichází i film, jehož premiéra byla v sousedním státě z dobrého důvodu odsunuta.

Není tomu tak dávno, co byly společně pohřbeny dívky, které zahynuly v Polsku v únikové místnosti V této atrakci totiž začalo hořet a dívky se nemohly dostat ven hlavně proto, že najít kliku k východovým dveřím bylo součástí hry a okna byla zamřížovaná. Polský filmový producent UIP na tuto tragédii zareagoval tak, že na neurčito odložil premiéru snímku Escape Room (Úniková hra). Ten totiž pojednává o šesti lidech, kteří se přihlásili do únikové hry a zjistili, že z ní cesta ven neexistuje.

ÚNIKOVÁ HRA

Tento hororový snímek, který bude v našich kinech možné vidět od 31. ledna, je založen podobně jako světoznámé horory SAW Únikové hry se staly celosvětovým trendem, filmaři si však nevybrali moc dobré načasování. Především pro Poláky jsou únikové místnosti nyní velmi citlivým tématem a snímek až nápadně připomíná tragédii, která se v jedné z těchto polských atrakcí odehrála. Snímek se od reality odlišuje pouze způsoby smrti. Zatímco 5 dívek v Polsku podlehlo ohni a kouři, na hrdiny filmu Úniková hra čekají podobné pasti, jaké jste už mohli vidět ve snímcích SAW a Kostka. Mezi snímkem a realitou jsou však i velmi okaté podobnosti, kterých si může znalý divák všimnout i v traileru. Tam se ulomí klika u dveří, která chyběla i dívkám v Polsku V další pasáži herci říkají, že se v místnosti dost otepluje, a pak přijde požár. Není divu, že v Polsku byla premiéra, už jen s ohledem na rodiny zemřelých dívenek, odložena.

ŽENY V BĚHU

Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu s dcerami rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako štafetu. Matku si zahraje ostřílená herečka Zlata Adamovská a s obsazením jejích tří krásných dcer rozhodně bude na co koukat. Tři sestry si totiž zahrají Tereza Kostková, Veronika Kubařová a Jenovéfa Boková Dámy si naopak mohou vychutnat pohled na trenéra, který bude dámy na maraton připravovat, jeho role se totiž ujal Vladimír Polívka

TICHO PŘED BOUŘÍ

Baker (Matthew McConaughey) toho má dost za sebou. Svoje rány si léčí v klidu exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku a nehezkou minulost zapíjí v baru. Vtom mu do života vstoupí jeho bývalá partnerka Karen (Anne Hathaway) a vyvolá bouři. Chce totiž, aby zabil jejího nového násilnického manžela. Za tento čin mu nabízí celý milion a právě díky tomu a také strachu o syna nad tím začne Baker uvažovat. Bude schopen vraždy? Na to už se musíte podívat v kinech.

Související články

Další články